Kašmírska-strom-neorezaný

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Uzavretý
meno
Peter Brezovan 25. júna 2019

Na detskom ihrisku na Kašmírskej ulici je niekoľko topoľov, ale iba jeden je taký, ktorý sa nepodarilo správne orezať ani na tretíkrát a to napriek niekoľkonásobnému správnemu orezaniu v minulosti, po ktorom sa 5-6 rokov netvorí tzv. " páperie", znepríjemňujúce život okolitým obyvateľom. V minulom roku sa orezanie uskutočnilo na dvakrát, najskôr zo zeme !!!, neskôr z plošiny ale spomínaný topoľ orezali iba do cca 2/3 koruny (vrátane poškodenia plota). Dňa 12.6.2019 sa uskutočnilo tretie orezávanie už z veľkej (vraj až 40m) plošiny. Napriek tomu topoľ zostal aj naďalej neúplne orezaný a to najmä zhora a z južnej strany. Dôvod nepoznám, pretože dodávateľ bez zdôvodnenia odišiel. Takže ani trojnásobné orezanie nesplnilo svoj účel, nakoľko za tohoto stavu sa bude "páperie" tvoriť aj naďalej.

09. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
20. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Pracovníci odboru životného prostredia vykonali obhliadku počas ktorej bolo zistené, že predmetná drevina bola orezaná v zmysle normy STN 837010 Ochrana prírody v dostatočnom rozsahu tak aby bola zabezpečená prevádzková bezpečnosť dreviny.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
06. september 2019

Peter Brezovan

Dobrý deň,
dlhší čas som bol mimo dosahu internetu, preto svoju reakciu posielam až teraz.
S Vašou odpoveďou nemôžem vysloviť spokojnosť. Môj podnet totiž tentoraz nebol namierený na prevádzkovú bezpečnosť, aj keď si myslím, že táto sa znižuje ponechaním bez regulácie rastu do výšky už aj tak obrovského stromu a ponechaním neprimeranej hustoty hornej tretiny stromu. Mne išlo predovšetkým o zamedzenie tvorby "páperia", ktoré sa pri nevykonaní rezu jednoducho bude tvoriť (Prečo to doteraz vždy išlo?). V predmetnej norme v bode 3.2.3. sa počíta napr. so zdravotným stavom stromov ale bohužiaľ nie so zdravotným stavom okolitých obyvateľov. Nie je mi však jasné to , že prečo ostatné topoly v parku boli riadne orezané iba tento nie. (Najskôr si myslím, že orezávači sa báli ísť s plošinou na južnú stranu a do výšky, pretože auto s plošinou postavili až cca 20m od stromu-prikladám fotografiu). Takisto prikladám fotografiu z orezávania na Starej Ivánskej ceste. Podľa mňa tak má orezanie vyzerať. A na záver sa pýtam: čo s poškodeným plotom?
S pozdravom,
Brezovan

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania