Podháj-chodník-bariérový

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Lamač

Uzavretý
meno
nezvladate.to 20. októbra 2019

Z chodníka pred ZŠ samospráva chodcov vytlačila do sotva 30 % jeho pôvodnej šírky - zvyšných 70 % ŠKOLSKÉHO CHODNÍKA konvertovala na CESTU PRE MOTOROVÉ VOZIDLÁ!

Rušnú cestnú premávku na ŠKOLSKOM CHODNÍKU ilustrujù motorové vozidlá parkujúce priamo pri vchode do ZŠ! Samospráva dokonca odstránila obrubník, ktorý nahradila šikmým nájazdom! Z novej "cesty" a parkoviska v pešej zóne sa tešia najmä ZÁSOBOVAČI neďalekých obchodov - pritom samotný projektant stavebníka (v 1970. rokoch) prístup zásobovania zabezpečil parkoviskom dostupným cez ulice Vrančovičova a Studenohorská.

Stav ODPORUJE LEGISLATÍVE, ktorá vyžaduje STAVEBNÉ ODDELENIE CHODNÍKA od CESTY/VOZOVKY!

ABSURDNÝ UNIKÁT SVETOVÉHO VÝZNAMU!

Virtuálna obhliadka: https://www.instantstreetview.com/@48.195623,17.051926,223.41h,-12.34p,2.22

04. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
komunikácia pred ZŠ Lamač je doposiaľ určená pre chodcov s označením zákazu vjazdu okrem povolenia MÚ MČ Lamač. Pre zásobovanie neďalekých obchodov slúži prioritne parkovisko Malokarpatské námestie dostupné z ulice Borinská. Povolenie výnimky vjazdu sa vydáva v nevyhnutných a odôvodnených prípadoch.

Ing. et Ing. Miroslava Pokorná

referát investičných činností
Miestny úrad MČ Bratislava – Lamač
04. november 2019

nezvladate.to

A čo teda znamená VODOROVNÉ ZNAČENIE (ČIARA + POSTAVY CHODCOV) na chodníku?

Personál školy parkujúci svoje (súkromné) autá pri vchode školy má udelené výnimky? Ak áno, na základe akého "NEVYHNUTNÉHO A ODÔVODNENÉHO PRÍPADU"?

Sleduje (napr. prostredníctvom bezpečnostných kamier) a sankcionuje niekto (MÚ) porušovanie zákazu vjazdu? Ak áno, koľko už bolo uložených pokút a v akej sume?

Sú udelené aj DLHODOBÉ VÝNIMKY? Ak áno, komu a prečo?

PREČO ROZŠÍRILI NÁJAZD (ako je zjavné aj z nimi priloženej fotografie)?
04. november 2019

nezvladate.to

Mimochodom - pre doplnenie: Odkedy je nutné/zvykom CHODNÍK označovať ZÁKAZOM VJAZDU?

To je nejaký LAMAČSKÝ "ZLEPŠOVÁK"? Sú všetky chodníky v Lamači takto "zabezpečené"?

Tak "trošku" si protirečia, všakže? ABSURDUM!
06. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnet na nedodržiavanie zákazu vjazdu bol postúpený na políciu so žiadosťou o výkon kontroly povolení výnimky vjazdu vozidiel.

Ing. et Ing. Miroslava Pokorná

referát investičných činností
Miestny úrad MČ Bratislava – Lamač

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.