Nadjazd do Vajnor-zväčšenie kruhového objazdu

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení

dobry den, je mozne v tejto casti vybudovat vacsi kruhac s napajacimi pruhmi? d4/r7 nebude hotova predpokladam ani do roku 2030. podme teda prosim hladat mozne riesenia na ciastocne zlepsenie dopravnej situacie prosim. staci mi jednoducha odpoved. Da sa/ neda sa. ak sa da, tak kedy? Nam obcanom je jedno kto to zrealizuje, dolezite je kedy. dakujem

15. november 2019

Odkazprestarostu.sk

Podnet preposielam na magistrát.

S pozdravom
Jana Žabka
Odkaz pre starostu
15. november 2019

Tomáš

Hlavne keď tam nasilu postavia LIDL... 👎🏻
21. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
21. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
11. december 2019

Michal Szalay

Dobrý deň p. Floralys.
Dovoľte mi objasniť vám situáciu ohľadne kruhového objazdu, možnosti a hlavne ochotu zo strany kompetentných orgánov na jeho rozšírenie.
Takže potreba rozšírenia kruhového objazdu bola nastolená už pomerne dávnej minulosti. Najbližšie k rozšíreniu mal kruhový objazd pri stavbe a kolaudácie OC Vajnoria. OC Vajnoria mala totiž podmienku v územnom rozhodnutí ako aj podmienku kolaudácie v stavebnom povolení na dobudovanie bajpasu smerom do Vajnor. Vzhľadom na okolnosti ktoré nie sú dostatočne známe bývalí starosta Mrva vydal kolaudačné rozhodnutie pre OC Vajnoria bez výstavby bajpasu smerom do Vajnor.
Rozšírenie kruhového objazdu mal v podmienkach územného rozhodnutia ako aj kolaudácie aj plánovaný supermarket Lidl ktorý ešte nestojí. Avšak už teraz je jasné že aj keby bol postavený rozšírenie kruhového objazdu o bajpas smerom do Vajnor nebude Lidlom realizované. Dôvod je taký že počas odvolacieho konania na stavebné povolenie ktoré podpísal Mrva Okresný úrad zmenil svoje stanovisko a bajpas ako podmienku kolaudácie pre Lidl zrušil.
Takže odpoveď na vašu znie, rozšírenie kruhového objazdu sa v najbližšej dobe určite nedočkáme. Kompetentný robia všetko preto aby k tomu nedošlo pretože rozšírenie kruhového objazdu by zásadným spôsobom skomplikovalo záujmy developerov , Lidla a podobne.
Bohu žiaľ záujmy developerov a záujmových skupín prevyšujú nad verejným záujmom a kompetentné orgány tomu buď pomáhajú alebo len nečinne prizerajú.

S pozdravom Michal Szalay
11. december 2019

Floralys

to je tragedia. a ten mrva... to som ho volil do BSK 😱. v kazdom pripade vdaka za objasnenie. v podstate sa v tejto krajine nic nerobi uz 30rokov 🤷‍♂️ niekto tie pozemky ale vlastni, nevie to zrealizovat mc vajnory? viem ze to nebude lacne ale zas neni to ani vybudovanie obchvatu.
11. december 2019

Michal Szalay

No tie pozemky na ktorom by mal stáť bajpas vlastní developer ktorý rieši veci pre Lild a spolu s vybavenými stavebnými povoleniami ich potom Lidlu predá.
Celá situácia s bajpasom a rozširovaním kruhového objazdu sa má tak ako som popísal v mojom predchádzajúcom komente. Ale keby som mal ísť do detailov tak sa majú veci následovne.
V územnom konaní ako aj v stavebnom povolení pre OC-Vajnoria bola od samého začiatku podmienka dobudovať bajpas smerom do Vajnor. Mrva podpísal kolaudačné rozhodnutie pre OC-Vajnoria napriek tejto podmienke. Na oplátku od OC-Vajnoria dostal na účet mestskej časti ak sa nemýlim tuším 20 000.-€ a v dohode sa vlastne Mrva zaviazal že záväzok dobudovania bajpasu preberá na seba mestská časť respektíve ak sa objaví niekto kto bude chcieť bajpas dobudovať budú mu tieto finančné prostriedky poskytnuté spolu s projektovou dokumentáciou.
V územnom rozhodnutí pre Lidl bola taktiež zakotvená podmienka dobudovania bajpasu v smere do Vajnor a dokonca mali túto výstavbu povinnosť koordinovať s OC-Vajnoria.
Keďže sa však Mrva rozhodol pri kolaudácii Vajnorie prebrať na seba túto povinnosť mal by v podstate Lidl koordinovať výstavbu bajpasu s Mestskou časťou Vajnory. Nič takého sa však nedej a ani nie je náznak toho že by sa tak malo v blízkej budúcnosti diať.
No a tak ako som už spomínal v procese odvolania voči stavebným povoleniam k Lidlu sám Okresný úrad ktorý rozhodoval o odvolaní zmenil podmienku zakotvenú v územnom rozhodnutí ako aj v stavebnom povolení o vybudovaní bajpasu Lidlom a túto podmienku pre Lidl zrušil. Tj Lidli rovnako ako Vajnoria nakoniec bajpas smerom do Vajnor vybudovať nebude musieť.
Takto úrady a volený zástupcovia riešia veci v prospech developerov a nadnárodných korporácií ako je Lidl a idú tým vlastne proti občanom ktorí ich zvolili a ktorých záujmy by mali hájiť. Ono ten bajpas do Vajnor by výrazne pomohol urýchliť a odľahčiť dopravu. Ale tak ako vyplýva z vyššie popísaného záujmy developerov majú prednosť pred záujmami občanov.
12. december 2019

Floralys

dakujem za dokladne popisanie situacie. som z toho zhrozeny ale nie sokovany. vidime ako to tu funguje. 😏 musi ale existovat aspon nejaka moznost. nedokazal by to pan Vlcek nejakym sposobom posunut vpred? Priznam sa, nesledujem jeho pracu a neviem ci pracuje lepsie/horsie ako mrva. Vo vajnoroch mi to v kazdom pripade pride, ze sa nic nezmenilo, aspon vizualne nie. O lidl ako spolocnosti mam z nevysvetlitelneho dovodu dobru mienku, hadam ak by sa to zacalo komunikovat tak, ze aj lidl moze pomoct a spolocnymi silami/financiami by sa na tom podielali tak by to mohlo nejak ist zrealizovat skor ako o 12 rokov. 🤷‍♂️ naivne by som bol rad ak by sa to vyriesilo do 1 max 2 rokov... mala by to byt extremna priorita nakolko to denne sikanuje tisice ludi. zaujimalo by ma ci to vobec niekto z MC riesi? Ved sa neda hrat mrtveho chrobaka.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania