Vápenka-zle umiestnena MHD zastavka

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Miša 19. júna 2020

Zastávka MHD (smer z DNV) je nebezpečne umiestnená priamo v križovatke. Autobusy MHD zostávajú stáť priamo v križovatke. Cestujúci čakajú, vystupujú a nastupujú priamo v telese križovatky.
BUSy na zastávke stoja priamo na vozovke a zaberajú celý profil jazdného pruhu, čím zároveň aj spomaľujú premávku.
Kolízia cestujúcich, a vozidiel z vedľajšej cesty sa nedá tiež vylúčiť.
Pritom legislatíva vraví úplne jasne:
§ 25
(1) Vodič nesmie zastaviť a stáť
d) na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou;
n) pred vjazdom na cestu z miesta mimo cesty,
u) na iných miestach, kde zastavenie alebo státie môže ohroziť bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky alebo obmedziť jazdu vozidiel

Zastávku je potrebné premiestniť na vhodnejšie miesto.

17. jún 2020

Miša

Prosím admina, aby v popise problém opravil obsah prvej zátvorky. Správne to má byť *smer do DNV*.
Tento komentár prosím následne zmazať, ďakujem.
22. jún 2020

Martin

podľa fotky sa nejedná o zastávku na Agátovej, takže podnet nespada pod Dubravku
22. jún 2020

Miša

Zastávka "Krpáš" sa nachádza na ceste od Hornbachu do DNV, a kompetenčne spadá pod Magistrát.
Označenie "Agátová" tomu dala aplikácia stránky odkazprestarostu.sk.
23. jún 2020

Matej

no podľa mňa sa výjazd z lesnej/polnej cesty za križovatku nepovažuje :)
24. jún 2020

Miša

Zák.8/2009 o cestnej premávke

§2 Vymedzenie základných pojmov
ods.2 písm.j)
Na účely tohto zákona sa ďalej rozumie križovatkou miesto, v ktorom sa cesty pretínajú alebo spájajú,
24. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania