Kadnárova-značka na ceste -chýbajúca

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Martin 22. júla 2020

Podnet píšem ako reakciu na fakt že ma dnes skoro zrazilo auto odbočujúce do Meopty.

Značka zobojsmernenia Kadnárovej pre cyklistov je v kryžovatke, vodiči jazdiaci po pamäti si ju nevšimnú, a agresívny vás zrazia.

Preto žiadam o nastriekanie dopravného značenai na vozovku v mieste na fotografii vyznačenom modrou farbou.

Navrhujem nastriekať značku "Pozor cyklista" s doplnujúcim textom "Oprotiidúci cyklista má prednosť!" (alebo podobným textom) samotná značka by bez textu podla mna nemala želaný účinok a nebola dosť informatívna.

Pomohlo by aj nastriekanie cyklopiktogramu na zobojsmernenom useku Kadnárovej dočasne kým sa celá nezrekonštruuje.

Za promptné vyriešenie vopred ďakujem.

22. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet patrí do kompetencie Magistrátu, kam ho preposielame.

S pozdravom

Mgr. Matúš Čupka, vedúci oddelenia životného prostredia a dopravy MÚ Bratislava - Rača
22. júl 2020

Juraj

Mam rovnaku skusenost, preto na Peknu cestu uz radsej idem po Hubeneho a z Peknej cesty po Kadnarke.
23. júl 2020

Martin

Juraj aj ja som tak roky chodil ale ked je človek tak dobre rozbehnutý dolekopcom od Tramína, tak mu to nedá nevyužiť. S tou ulicou sa aj tak musi niečo robiť, tie autá parkujúce na chodníku to je des a pri parkovacej politike to už nebude možné. Predsatvoval by som si na strane od Hubeného šikmé státie, vozovku zdvihnúť na úroveň chodníka. Chodník na strane od Hagarovej zrušiť a spraviť z toho byciklovú ulicu na holandský vzor s jednosmernou premávkou áut. Ale to je asi len môj tajný sen :(
23. júl 2020

Juraj

Moje ocakavania su o nieco skromnejsie, tj. bol by som rad aspon za vymenu asfaltoveho povrchu nakolko stav toho na Hubeneho a Kadnarovej (cast paralelna s Hubeneho) je v zufalom stave.
Na cestnom bicykli cloveka dost vytrasie a doslova musi kluckovat.
24. júl 2020

Martin

gabriel - ja som to videl už ked som to zadával zdá sa mi to nedostatočné riešenie
27. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Sekcia dopravy

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
28. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

informatívnu značku tam bohužiaľ dať nemôžeme, ale zadali sme požiadavku na obnovenie cyklo piktogramov v Rači aj v nadväzujúcich uliciach, ktoré sú v správe mesta.
Rekonštrukcia povrchu Kadnárovej bola na pláne už v tomto roku, ale tretia strana tam bude robiť rozsiahlu rozkopávku a preto by to boli neefektívne vynaložené prostriedky. Oprava cesty sa preto odkladá až po rozkopávke.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
29. júl 2020

Martin

No škoda. :(

S čakaním na rozkopávku úplne súhlasím často sa v Bratislave stáva že sa rozkopáva nová cesta. Spravilo mesto nejaký krok aj k ostatným správcom sietí v danom úseku, že sa bude realizovať rozkopávka aby tiež zrekonštruovali svoje siete pri tejto príležitosti?

Oveľa radšej by som dostal odpoveď aký je vecný základ vašej bezmocnosti značku umiestniť. Bráni tomu nejaký zákon alebo nariadenie? Nie je možná nejaká iná alternatíva? Ocenil by som tu proaktívnejší prístup mesta = návrh realizovateľnej alternatívy.

Ďakujem za pochopenie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania