Vajanského-Kôš-preplnený

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

Vyriešený
meno
Zuzana Babjarova Babjarova 11. septembra 2019

Odpadkové koše a ľudia čo ich používajú spôsobujú znečistenie komunikácie,autobusovej zastávky a mestkej zelene pri okolitých rodinnych domov.Zbytky plastov,plechov,ohorkov z cigariet,potravin a iného odpadu po celom okolí...snáď stačí že už tu behajú podkany! ( aj keď to človek uprace o dva dni je to zas!) Bohužial nejde nahrať foto ako dôkaz,formát nepustí...

11. september 2019

Peter Hanžl

Pani Zuzana Babjarová - súčasťou programov v PC, príslušenstvo - je program Skicár - tu dokážete prispôsobiť veľkosť fotografií :) v záložke OBRÁZOK dáte si zmeniť veľkosť zo 100% na napríklad 50% na 50%
11. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba preverí Váš podnet a určí ďalší postup mesta.
Kto? Životné prostredie - ochrana prírody a správy mestskej zelene
Kedy? 2 týždne

Ing. Milan Dohnanský, oddelenie všeobecnej vnútornej správy
11. september 2019

Zuzana Babjarova Babjarova

Kontajnery sú na ulici Kpt.Nálepku a znečisťujú okolité ulice.
11. september 2019

Zuzana Babjarova Babjarova

Cestná komunikácia,autobusová zastávka,zeleň,všetko plné roznych odpadkov s tých kontajnerov...
16. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, pani Babjarová, ďakujeme Vám ešte raz za Váš podnet. Daný problém sme riešili s domovníkom príslušného bytového domu. Predmetný neporiadok vznikol tak, že vlastník bytu vyhádzal veci z bytu nájomníkom, ktorí neplatili nájom. Na najbližšej domovej schôdzi budú upozornení vlastníci bytov, aby udržiavali poriadok. Na situáciu budeme dohliadať. Ďakujeme za porozumenie. S úctou
Kto? Referát životného prostredia
Kedy? september 2019

Janka Beniaková, referát životného prostredia
16. september 2019

Zuzana Babjarova Babjarova

Dobrý deň,zrejme bol problém na ktorý som chcela upozorniť nepochopený. Neporiadok je sústavne celý rok.Takže to nemá nič spoločné s odôvodneným čo ste udali. Pridám foto z mesiaca máj, a od vtedy som to nie raz upratala a zároveň foto z dalšieho obdobia keď to bolo opäť .....
16. september 2019

Zuzana Babjarova Babjarova

Napr. foto v auguste
16. september 2019

Zuzana Babjarova Babjarova

Nepríde mi odvôvodnenie správne....
19. september 2019

Zuzana Babjarova Babjarova

Nevypadá to ako neporiadok po vysťahový niekoho....ako odôvodnenie ....
27. september 2019

Zuzana Babjarova Babjarova

Ulica Vajanského,neporiadok stále viac,hlavná cesta....
30. september 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, pani Babjarová, ďakujeme Vám za Váš záujem. Oddelenie životného prostredia preverilo kapacitné možnosti stojiska, či na daný počet osôb vyhovuje počet kontajnerov. Ukázalo sa, že súčasný stav stojiska je z hľadiska kapacít vyhovujúci. Daný problém mesto prerokovalo aj s domovníkom príslušného bytového domu. Na najbližšej domovej schôdzi budú upozornení vlastníci bytov, aby udržiavali poriadok. Neporiadok okolo smetných košov je zrejme spôsobený najmä nedisciplínou obyvateľov pri vynášaní odpadu. Na situáciu sme preto upozornili mestskú políciu. Rovnako vyzývame obyvateľov, ak budú svedkami takéhoto konania, ktoré je spojené so znečisťovaním prostredia, aby bezodkladne kontaktovali mestskú políciu. Znečistenie verejného priestranstva je priestupkom proti verejnému poriadku. Mestská polícia preto privíta spoluprácu občanov pri preverovaní a objasňovaní uvedených udalostí. Je však potrebné poskytnúť konkrétne informácie a dôkazy, aby sa vedel stotožniť konkrétny páchateľ, ktorý toto znečistenie prostredia spôsobuje. Ďakujeme za porozumenie. S úctou
Kto? Mestská polícia Dubnica nad Váhom
Kedy? Priebežne

Peter Kubica (MsP) a Janka Beniaková (oddelenie životného prostredia)
02. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
dňa 2.10.2019 boli odpadky v uvedenej lokalite vyzbierané.
S úctou
Kto? Životné prostredie - ochrana prírody a správy mestskej zelene
Kedy? 2.10.2019

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania