Bola autobusová zastávka - Komárňanská cesta (december 2017)

Zodpovednosť za riešenie: Nové Zámky

Neriešený

Zaslal: Martin Vyžinkár, 27. decembra 2017

Na obrázkoch vidíte dôsledok situácie keď sa línia chodníka na okraji Komárňanskej cesty stala parkoviskom (odpočívadlom) pre kamióny. Bol chodník - je parkovisko. Bola autobusová zastávka - je parkovisko. Bolo značenie autobusovej zastávky - už nie je. Možno to z fotografie a popisu nie je úplne zrejmé, no na autobusovej zastávke ľudia nastupujú, vystupujú a aj čakajú na príchod ich autobusu. Nielen že si nemajú kde sadnúť, ukryť sa pred daždom či hodiť odpadky do smetného koša - teraz tam už ani nemajú miesto kde by bezpečne počkali alebo kadiaľ by prešli k priechodu na druhú stranu cesty smerom do práce.

16. január 2018

Ivan

Veľmi správne a nehovoriac o tom že zakrývajú dopravnú značku
30. január 2018

Martin Vyžinkár

Dobrý deň, dopravná značka na Komárňanskej cesta (za križovatkou s Nesvadskou cestou) je neplatná?
09. február 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podľa uvedeného podnetu si ako správca ciest I. tried nemyslíme, že tento patrí do kompetencie Slovenskej správy ciest.

V texte uvádzate, že bol chodník a je parkovisko. SSC nie je správcom chodníkov ale ciest I. tried. Ako správca cesty a sused predmetnej stavby sme neobdržali žiadne rozhodnutie o zmene účelu chodníka. Detto platí aj o autobusovej zastávke. Mesto sa ústne vyjadrilo, že nie je vlastníkom chodníka,

Ale miesto kde stoja nákladné autá je chodník.

Treba sa zamyslieť nad otázkou, ktorú položil p. Vyžinkár. Podľa nás tam osadená DZ B 33 zákaz státia platí. Že si z nej vodiči robia dobrý deň nie je problém SSC, aj keď sme na kontrolu dodržiavania ústne upozorňovali.

Tu následne vyvstáva otázka má SSC v kompetencii kontrolu dodržiavania predmetnej DZ ?

Má SSC v kompetencii dodržiavanie zákona /v intravilánoch miest/ zákaz státia a odstavovania vozidiel na chodníkoch ?

Ak na posledné dve otázky bude kladná odpoveď budeme to musieť riešiť.

S pozdravom


Daniela Siváková

Oddelenie správy ciest
Slovenská správa ciest
IVSC Bratislava
09. február 2018

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme s upozornením na odpoveď od SSC poslali opätovne samospráve.

S pozdravom

Martin Kollárik
martin.kollarik@odkazprestarostu.sk
13. február 2018

Martin Vyžinkár

Dobrý deň pani Siváková, ďakujem Vám za odpoveď k podnetu. Je smutné že chodník sa nachádza vo vzduchoprázdne a tak je veľmi pravdepodobné to, že pokiaľ sa nájde jeho majiteľ bude chodník zomletý pod kolesami nákladných áut. Pridám zopár fotiek ktoré sa týkajú ale aj Vás ako správcu komunikácie, pretože z cesty musia autá nejak na chodník výjsť a zísť - a to cez obrubníky. Väčšina je vyvalené. Poškodenie obrubníkov sa časom celkom iste prenesie aj na okraj cesty. Okrajom cesty je vedená kanalizácia - je možné že prichádza k zanášaniu vpustí blatom ktoré na okraj cesty z rozbitého chodníka prinášajú kolesá áut. Snáď má kanalizácia svojho majiteľa správcu. S pozdravom, MV
13. február 2018

Martin Vyžinkár

Odkedy bolo vyvalené označenie autobusovej zastávky má devastácia okraja cesty smerom von z mesta rýchly spád.
13. február 2018

Martin Vyžinkár

Po autobusovej zastávke je možno na rade kríž na kraji chodníka - noci su temné, viditeľnosť zlá a kamióny široké.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania