Ochodnica-problémové parkovanie

Zodpovednosť za riešenie: Ochodnica

V riešení
meno
Dominika 20. júla 2020

Dobrý deň, chcela by dať návrh na zákaz státia na hlavnej ceste v časti od bytoviek po pohostinstvo u Ondruska, kde je tento problém už neúnosný. Nejde o to, že obyvatelia obce nemajú miesto na svojom dvore, len sú pohodlní si otvoriť bránu. Tento problém trápi množstvo obyvateľov už veľmi dlho, bolo by na čase a tým niečo robiť. Ďakujem za riešenie

28. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Problém s parkovaním som riešil hneď ako som nastúpil do funkcie. Cesta patrí Žilinskému samosprávnemu kraju a nie obci čo nám bráni rozhodovať. Po konzultácii s právnikom nam bolo vysvetlené, že značky "Zákaz parkovať" nesmieme osadiť a nemôžeme urobiť ani nijaké obmedzenia, lebo cesta nie je naša. Bohužiaľ ľudia si musia sami uvedomiť, že musia parkovať v dvore, alebo si vytvoriť miesto na parkovanie na vlastnom pozemku. (Tiež som si vytvoril vlastné parkovacie miesto, aby som neblokoval cestu.) Lenže ľudia chcú skalku a pekné dvory a preto radšej blokujú cestu. V tomto by nám mal pomôcť štát. Kde by to mali poslanci uzákoniť v zákone. Už som aj jednal s určitými poslancami a dával som návrh aby pomohli obciam. Pretože tento problém nemá len naša obec.

Radoslav Ďuroška (starosta obce)

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.