Vyrez nebezpecnych stromov.

Zodpovednosť za riešenie: Prešov

Vyriešený

Zaslal: vlastnik bytu, 14. marca 2016

Na Volgogradskej ulici c. 34 sa opakovane vlastnici bytov pokusaju o suhlas
s vyrubom tychto nebezpecnych stromov. V stromoch su hniezda divokych ôs, rozne chrobaky, kvoli ktorym vlatnici bytov na spodnych podlaziach maju znizeny komfort byvania. Stromy brania slnecnym lucom, su neesteticke a
v neposlednom rade aj velmi nebezpecne. Su velmi naklonene nad chodnikom, pri silnejsom vetre je velmi pravdepodobne, ze sa vyvratia. Zial, ani opakovane sme so ziadostou o vyrub neuspeli. Mali sme v umysle vysadit ako nahradu
z nasich zdrojov 2 nove vhodne rastliny.

15. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.

Mestský úrad v Prešove
04. október 2017

vlastnik bytu

Opakovana staznost

Opakujem podnet , nakolko sme nedostali ziadnu odpoved ani nebol vyrieseny.
Zaslal: vlastnik bytu, 14. marca 2016
Na Volgogradskej ulici c. 34 sa opakovane vlastnici bytov pokusaju o suhlas s vyrubom tychto nebezpecnych stromov. V stromoch su hniezda divokych ôs, rozne chrobaky, kvoli ktorym vlatnici bytov na spodnych podlaziach maju znizeny komfort byvania. Stromy brania slnecnym lucom, su neesteticke a
v neposlednom rade aj velmi nebezpecne. Su velmi naklonene nad chodnikom, pri silnejsom vetre je velmi pravdepodobne, ze sa vyvratia. Zial, ani opakovane sme so ziadostou o vyrub neuspeli. Pri obhladke pracovnickou MU boli vlastnici byvajuci na prizemi informovani, ze nemaju mat ani zaluzie, ani zaclony a nebudu mat tmu v bytoch.!!
04. október 2017

Prešov Odkazprestarostu.sk

podnet sme preposlali na radnicu
29. január 2018

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.

Mestský úrad v Prešove
15. február 2018

Odpoveď samosprávy

Mestu Prešov bola dňa 29.1.2018 doručená Vaša požiadavka na výrub 2 ks drevín Tuja západná (Thuja occidentalis) rastúcich pred bytovým domom na ulici Volgogradská 34 v Prešove.
Stav drevín bol odborne posúdený v teréne so zistením, že dreviny boli v minulosti nevhodne vysadené v hustom vzájomnom spone a v tesnej blízkosti bytového domu. Dreviny rastú v ochrannom pásme vonkajšieho elektrického NN vedenia. Na základe jeho doručenia a zistených skutočností Vám odpovedáme nasledovne.
Výrub v pásme vonkajšieho podzemného elektrického NN vedenia z trasy NN káblových rozvodov a v jeho ochrannom pásme realizuje Východoslovenská distribučná, a.s. Košice. K dnešnému dňu sú dreviny vyrúbané.


Ďakujeme Vám za doručenie podnetu.


Mestský úrad v Prešove

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania