Zápotockého-strom-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Prešov

V riešení

1.) Poprosim odfrezovat pen po zrejme ceestvo vyrubanom strome. 2.) Je to nepekne v uzsom centre takto ponechat pne. 3.) Aky bol dovod vyrubu? 4.) Poprosim vedla posadit novy nech alej pokracuje. Na druhej foto vidiet severne od stromu cca 20 metrov bez stromu... vosli by sa aj 2-3. 5.) Na tretej foto juzne dalsi usek 10tky metrov bez stromu, prosim dosadit aj tam. Na ulici rocne ubudnu 2-3 stromy z ulicnej aleje ale posadeny nebol ani jeden.

09. jún 2020

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.

Mestský úrad v Prešove
26. august 2020

Odpoveď samosprávy

Dreviny plnia biologickú, hygienickú, mikroklimatickú funkciu (zlepšujú kvalitu ovzdušia), estetickú a izolačnú funkciu (protihluková, protiprašná a protiemisná bariéra), pôdoochrannú funkciu a ďalšie dôležité funkcie v systéme mestskej zelene.

Správca verejnej zelene odborne posúdil stav dreviny javor mliečny (Acer platanoides) v teréne v mesiaci máj, kde sme identifikovali úhyn tejto dreviny. Výrub dreviny bol zrealizovaný z bezpečnostného hľadiska mimoriadnym výrubom. Odfrézovanie kmeňa bolo zrealizované v mesiaci jún. Výsadba nových drevín na ul. Zápotockého bude prebiehať postupne v nesledujúcich rokoch.


Ďakujeme Vám za doručenie podnetu.

Odbor životného prostredia a dopravnej infraštruktúry MsÚ
27. august 2020

Jozef

Nasledujúcich rokoch? Si robíte srandu, že? :-)
27. august 2020

Michal

Mna by zaujimalo preco nechapavy mestsky urad neodpoveda na otazky. Oznacil som ich prehladne ciselne ale odpovedi na ne nikde. Nikdy v zivote som na presne otazky nedostal presne odpovede. Obyvatel za blbca je, len nech podielove dane plati.
27. august 2020

Michal

Preco je podnet oznaceny ako vyrieseny? Prosim admina o napravu. Jeho nazov je Zapotpckeho-strom-chybajuci. Strom a nie jeden je v aleji cybajuci aj nadalej. Zo stromoradia uz vyrubali najmenej 3 stromy za posledne 2 roky, ale nove nedosadzaju. Co je to potom za alej/stromoradie??? Vraj postupne v buducich rokoch, ha ha ha, taky vtip uradnikov MsU Presov pozname = nikdy. Postupne tak akurat tu alej likvidujete strom za stromom bez nahradnej vysadby hoci na ucte mate 1 milion na zelen cerpanie na smiesnej urovni 4%.
28. august 2020

Odpoveď samosprávy

Týmto potvrdzujeme doručenie Vášho podnetu, pričom mesto Prešov tento podnet preskúma a podľa možností prijme opatrenia na nápravu. O výsledku jeho vybavenia bude bezodkladne informovať doménu www.odkazprestarostu.sk.

Mestský úrad v Prešove

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania