Hurbanova-cesta-poškodená dlažba

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

V riešení
meno
Tibor Čajka 27. júla 2020

Kruhová križovatka smerom od Holíča do centra Senice bola niekoľko krát poškodená po dopravnej nehode ale ani raz nebola daná do pôvodného stavu, neboli opravené poškodené betónové prvky !!! V súčastnosti je až nebezpečná, nakoľko sú povytrhávané dlžobné kocky a to nie na malej ploche, ktoré čas od času odletujú s pod kolies áut, pritom nie se je ani prejazd označený ako nebezpečný úsek. Kto bude hradiť prípadné škody na majetku alebo nebodaj ujmu na zdraví??? Čo na to zodpovední ???

27. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Táto kruhová križovatka je v správe Slovenskej správy ciest. Mesto Senica viackrát vyzývalo SSC a aj Ministerstvo dopravy a výstavby SR, aby tento havarijný stav riešili. V minulosti bol vypísaný tender na opravu nielen kruhovej križovatky ale aj celého dopravného ťahu mestom, tento bol však zrušený. Momentálne by malo prebiehať nové verejné obstarávanie. Občanom sa však ťažko vysvetľuje, že mesto spomínaný úsek cesty nemá v správe, a preto nemôže investovať do jeho opravy. Cesty prvej triedy patria do kompetencie Slovenskej správy ciest a cesty druhej a tretej triedy zasa rieši kraj.
27. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Slovenská správa ciest
28. júl 2020

Tibor Čajka

...tak to prosím pošlite SSC.
Ďakujem
28. júl 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme preposlali Slovenskej správe ciest.

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.