Elektrárenská-stavby a budovy-opustená budova

Zodpovednosť za riešenie: Spišská Nová Ves

V riešení
meno
Peter 10. januára 2020

1.Už niekoľko rokov sú opustené 2 prenosné stánky bývalých predajní kvetov a potravín , chátrajú a špatia vzhľad mesta pri hlavnej križovatke na elektrárenskej ulici. Takýchto búd je však v meste viac, napr. na autobusovom nástupišti. Každá z nich má predsa majiteľa,ktorý dostal súhlas na jej umiestnenie a prevádzku.

13. január 2020

Odpoveď samosprávy

Problematiku odstránenia predmetných stánkov mesto sa už viackrát usilovalo vyriešiť, avšak nebolo úspešné, nakoľko stánky sa nachádzajú na súkromných pozemkoch a nie na mestských, a teda mesto nemá legislatívne možnosti ako dosiahnuť ich odstránenie (je to vzťah výlučne medzi vlastníkom stánku a vlastníkom pozemku).
S pozdravom

Ing. Marián Kellner
prednosta MsÚ
Mestský úrad Spišská Nová Ves
Štefánikovo námestie 1
052 75 Spišská Nová Ves
---------------------------------------------------
tel.: 053/4152243
24. január 2020

peter

Dobrý deň, a čo tak vypracovať VZN, ktoré by riešilo takéto prípady?

ďakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania