Zarastený chodník 3

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Matúš G 18. júla 2014

Na ul. Kozácka a Púpavová je takto zarastený chodník vedľa neudržiavaného pozemku.

07. august 2014

Matúš G

Malá zmena, vykosená veľká burina od chodníka tak na meter.
22. august 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
pokosenie burinného porastu z chodníka a jeho bezprostredného okolia bolo zabezpečené pomocou pracovníkov menších obecných služieb tak, aby sa po ňom dalo bezpečne prejsť, aj napriek tomu, že o tento chodník sa má starať vlastník prislúchajúceho pozemku. Vlastník pozemku bol vyzvaný na odstránenie ostatného burinného porastu a bol požiadaný o permanentnú starostlivosť chodníka a pozemku. Vlastník pozemku sľúbil, že pozemok dá pokosiť do konca augusta 2014.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
07. september 2014

Matúš G

07. september 2014

Matúš G

Pozemok pokosený. Čo sa týka chodníka tak je na ňom vidieť že ho čistili ale dokončené to nie je.
12. apríl 2015

Flego

Ideálne to nieje, ale zlepšenie je evidentné, ja by som dal vybavené.
13. máj 2015

Matúš G

Za mesiac od poslednej aktualizácie sa to znova mení na džungľu. To každý rok treba vyzvať vlastníka pozemku na odstránenie burinného porastu? ...1...2...3...x... Takto nevyzerá permanentná starostlivosť! Kto to kontroluje? Nikto? Pokuty?
09. september 2015

majo

Zarastený chodník, pozemok.
Na rohu ulíc Kozácka - Púpavová je zarastený pozemok, z ktorého sa burina rozšírila ja na susedný chodník.
Treba vyzvať majitela pozemku, aby si ho pokosil a tým zabránil tak ďalšiemu šireniu tejto buriny (zvýši sa aj estetičnosť územia)
25. máj 2016

majo

Je tu opäť jar a pozemok nie je opäť upravený.
Nie len, že pozemok je zarastený, ale ani chodník okolo pozemku nebol ešte od pridania podnetu odburinený.
25. máj 2016

majo

25. máj 2016

majo

A tu už ani chodník nie je!
07. jún 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
chodníky na Kozáckej a Púpavovej ulici boli odburinené, vyčistené a odpad bol odvezený v dňoch 6. a 7. júna. Prikladáme fotografie.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
07. jún 2016

Matúš G

Už som neveril, že sa to podarí vyčistiť. Ešte keby pozemok pokosil majiteľ tak je to super. Koľko tento stav vydrží ťažko povedať. Doporučujem postrek chodníka herbicídnym prípravkom napr. Dominátor.
05. jún 2017

Jozef Ormandy

Nepoužiteľný chodník na Nezábudkovej ulici

chodník lemujúci časť križovatky Nezábudkova a Púpavova je zarastený burinou a tým je nepoužiteľný. Tento stav neumožňuje ani bezpečný výjazd a vjazd na uvedené ulice pre obmedzený výhľad vodiča, pričom chodec musí z chodníka zísť na cestu, čím je ohrozovaná jeho bezpečnosť.
07. jún 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
odburinenie chodníka máme naplánované zrealizovať v priebehu budúceho týždňa.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
27. august 2017

majo

Každý rok sa opakujúci problém.
Treba upraviť aj pozemok, z ktorého sa rozrastá táto burina.

PS: mohlo by sa zvážiť aj použitie nejakého postreku na burinu na chodníku, lebo darmo sa to vyčistí (foto je cca 2 mesiace po poslednom vyčistení), keď korene z ktorých vzrastá táto burina ostanú v zemi
22. september 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnet sme už zadali na vyriešenie, v dohľadnej dobe bude zelina pokosená a chodník vyčistený.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
03. jún 2018

Jozef Ormandy

Dlhodobo neudržiavaný chodník na Nezábudkovej ulici

chodník je nepoužiteľný, cesta je pre chodcov vzhľadom na neudržiavané susedné pozemky nebezpečná a pod.
04. jún 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
zajtra 5. 6. 2018 bude zrealizovaný postrek a následne, po uplynutí doby pôsobenia postreku (cca 7-10 dní) a zoschnutia buriny, bude chodník dočistený.

Odbor dopravy a komunálnych služieb
17. jún 2018

Matúš G

Vybavené.
21. máj 2021

Matúš G

Definitivne vyriesenie problemu s chodnikom 😀
19. jún 2021

Ján

✅ Hotovo.
25. júl 2021

Ján

Je to vyriešené.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania