Orešianska ulica-neporiadok-vo verejnom preistranstve

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Dana Bohunická 10. januára 2022

dobrý deň,
za mestom Trnava smer Suchá, odbočka doprava na vedľajšiu cestu- lokalita, kde v minulosti choval jeden pán levy ( momentálne tam chová zopár koní a vzniká na tých miestach lokalita na chov koní) hneď za malým mostom cez potok niekto založil skládku odpadu- podľa všetkého ide o azbest.
Azbest je vysypaný aj pozdĺž celej cesty smerom k danému miestu. Ide o nebezpečný odpad, preto hlásim jeho výskyt a prosím o odstránenie alebo posunutie na úrad, ktorý by mohol tento problém vyriešiť. ďakujem

10. január 2022

Majo

Toto je už skôr pre 158 než mesto
11. január 2022

Dana Bohunická

a teda ako mi odporučíte postupovať? môžete s týmto nejako pomôcť?
11. január 2022

Majo

Akoze mesto to uprace po podnete, ale polícia by to aj vyšetrovala. Stačí zavolať na 158.
11. január 2022

Dana Bohunická

aha, dobre, ďakujem, nahlásim.
12. január 2022

Majo

Potom dajte vediet, ci policia niekoho vypatrala ked dokoncia setrenie. To je nielen ilegalna skladka (uz to vedia trestat), ale dokonca nebezpecne odpady (dalsia okolnost) + kludne asi aj vseobecne ohrozenie, ohrozenie vod, pody, poskodenie majetku (majitel pody)... vedeli by mu toho našiť vela.

14. Ohrozenie a poškodenie životného prostredia (Trestný zákon)

15. Neoprávnené nakladanie s odpadmi (Trestný zákon)

16. Neoprávnené vypúšťanie znečisťujúcich látok (Trestný zákon)

17. Porušovanie ochrany vôd a ovzdušia (Trestný zákon)
12. január 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Mestský úrad v Trnave na základe šetrenia zistil, že sa v tomto prípade jedná o nezákonne uložený odpad iný ako komunálny, ktorý sa javí ako nebezpečný stavebný odpad s obsahom azbestu. Na základe uvedenej skutočnosti Mesto Trnava postúpilo podanie v zmysle zákona o odpadoch, vecne príslušnému orgánu štátnej správy v odpadovom hospodárstve (tunajšiemu okresnému úradu) na jeho riešenie.

Mesto Trnava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.