Ulica Hlboká-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Ján 13. júna 2022

Dnes po nájazde koscov takto vyzerajú mladé platany na Hlbokej. Nemožno im uprieť rýchlosť, ale idú hlava-nehlava. Horšie dopadli kvety pred panelákmi, niektoré z nich skosili napriek vyznačeniu kameňmi. Problém sa opakuje.

13. jún 2022

Micro

Dať k plnej náhrade...
13. jún 2022

5ulo

rovnaká situácia na Tehelnej. Pred činžiakom kvety fuc, za činžiakom oslahane stromy.
14. jún 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na riešenie na referát zelene. O riešení podnetu budeme informovať. Ďakujeme za porozumenie
Kto? referát správy zelene

Mesto Trnava
15. jún 2022

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
všetky dodávateľské spoločnosti, ktoré vykonávajú kosbu sú pred začiatkom každej kosby dôrazne upozorňované, aby prísne dodržiavali ochrannú zónu okolo kmeňov (prípadne vodných vakov) 15 až 30 cm. Mesto momentálne dokumentuje rozsah a vážnosť spôsobených škôd. V prvom kroku bude vykonané urgentné ošetrenie (balzamovanie) poškodených stromov. Mesto bude následne od zodpovednej osoby/firmy požadovať kompenzácie podľa rozsahu poškodenia jednotlivých stromov.
Kto? referát správy zelene

Mesto Trnava
15. jún 2022

Elena Repíková

U nás na Hlbokej tiež skosili budleju, napísala som priamo firme,že žiadam náhradu novú sadeničku, na druhý deň mi ju dodali.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania