Ulica Seredská-riešenie dopravnej situácie-nedodržiavanie dopravných predpisov

Zodpovednosť za riešenie: Trnava

V riešení
meno
Ivan 19. júla 2020

Dobrý deň. Na križovatke Seredská-Dialnična prichádza k nebezpečným situáciam. Vozidlá idúce od Mercury Marketu prejdú cez križovatku s Dialničnou bez toho, aby zastavili na STOP-ke. Jedná sa hlavne o autá, ktoré idú z Merkury z nákupov a nepoznajú to tu. Ulica Seredská od Merkury je vedľajšia, u vodičov však vyvoláva pocit, že sú na hlavnej. Značku STOP prehliadnu, keďže sa nachádza za porastom kríkov. Len za týždeň som videl dva takéto prípady, Kamión odbočujúci z Diaľničnej doľava ledva ubrzdil, keď mu do cesty vošlo auto zľava zo Seredskej.
Bolo by vhodné k STOP-ke osadiť spomaľovač, výrazné vodorovné značenie, alebo väčšiu značku STOP. Tiež odstrániť kríky.

20. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Preposlali sme ho na Odbor dopravy a taktiež na referát zelene. O riešení podnetu budeme informovať.
Kto? Odbor dopravy
Kedy? najbližšie dni

Mesto Trnava
23. júl 2020

Zuzana

S týmto, žiaľ, musím súhlasiť. Veľmi nebezpečná križovatka. Vodiči STOP-ku nerešpektujú a myslím, že to nie sú len nákupcovia.. o kamionistoch nehovoriac.
08. september 2020

Stefan Marko

dnes je 8.9.2020 rano o 5.20 dva polske kamiony na stopke vobec nestali pokracovali v smere doprava na dialnicu ..ja som isiel po hlavnej do lava a musel som brzdit a to som mal smerovku blikajucu v lavo,,
25. marec 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, spolupracujúcu firmu sme v novembri 2020 požiadali o doplnenie VDZ a taktiež o vloženie značky STOP do reflexného poľa. Daný podnet sa bude riešiť v noci nakoľko cez deň je veľká premávka. Ale keďže na daný úkon pracovníci potrebujú plusové teploty (aj v noci) prosíme o trpezlivosť. Spolupracujúca firma má daný podnet ako prioritu č.1 keď to podmienky a technologický postup dovolí. Ďakujeme za porozumenie

Odbor dopravy
06. jún 2021

Ivan

Dobrý deň. Už sú plusové teploty aj v noci. Bude sa podnet riešiť ?
09. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. V riešení tohto podnetu nastala zmena. Mesto Trnava zvažuje v spolupráci s dopravným inšpektorátom zmeny v organizácii dopravy v predmetnej križovatke. Po ich návrhu a odsúhlasení bude realizované nové dopravné značenie.

Odbor dopravy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.