Vysokoškolákov-chodník-výtlk

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman 10. marca 2019

Takmer úplne nespĺňajúci svoj účel, chodník v smere od športovej haly pod most autostrády. Rozbitý po najbližšie priechody pre chodcov. Jediná obchádzka od mesta (nemocnica), je iba už potom cez podchod pri plavárni.

16. marec 2019

Roman

Aktuálne foto
20. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Podnet bol poslaný zodpovedným osobám na riešenie.
Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
24. marec 2019

Roman

V tomto prípade sa zasa obávam, že majiteľ Športovej haly, vlastní aj časť chodníkov, ktoré som uviedol do podnetu. Aspoň takto sa mi to zdá poľa katastra. Ak je to pravda, mesto prosím, aby sa snažilo riešiť nie len halu ako objekt, ale aj množstvo priľahlých parciel. Táto lokalita totiž môže byť z rozhodnutia niekoho, odrezaná od všetkých možných prístupových ciest. Takéto narábanie s majetkom občanov v minulosti, považujem za trestuhodné. Na druhej strane, by ma zaujímalo, či údržbu v tejto lokalite vykonáva mesto. Je tam mestský mobiliár, zimný posyp realizovaný na objednávku koho?
05. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Podnet sme zaevidovali do poradia a bude riešený postupne v závislosti na finančných a kapacitných možnostiach spoločnosti, ktorá pre mesto Žilina vykonáva opravy a údržbu komunikácií. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
05. október 2019

Roman

Zatiaľ bez zmeny.
Je však otázne, či mesto sa bude púšťať v súčasnosti do opravy, keďže chodník nadväzuje na chodník pri ŠH, ktorý je na súkromných pozemkoch a majiteľ očividne čaká, čo sa bude diať so ŠH na Bôriku. Preto nadväzujúce investície meškajú aj všade na okolí. Verím, že nasledujúcich 6-12 mesiacov urobia jasno aj v tomto.
05. október 2019

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť poslali samospráve.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
16. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, podnet evidujeme v pláne opráv, avšak vzhľadom na veľké množstvo prijatých podnetov postupujeme pri opravách podľa závažnosti daného podnetu i poradia, v akom boli zaevidované. Oprava taktiež závisí aj od finančných a kapacitných možností spoločnosti, ktorá pre mesto Žilina vykonáva opravy a údržbu komunikácií. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania