Horný Val-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman Šimo 10. júla 2019

V čo najbližšom možnom období, by bolo vhodné zaoberať sa rekonštrukciou cesty vedúcej od hotela k starej tržnici. Je nedôstojné, že v centre mesta sa nachádza mimo iného aj tento úsek s množstvom nerovností a prasklín. Možno pouvažovať aj nad formou dlažby - "mačacích hláv", keďže sa jedná ešte v podstate o okraj historického centra. V tomto ale sa pravdepodobne vyskytne otázka, či je tento povrch vhodný aj na vozidlá napr. zásobovacie.

11. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za podnet. Zaevidovali sme ho do poradia a bude riešený postupne v závislosti na finančných a kapacitných možnostiach spoločnosti, ktorá pre mesto Žilina vykonáva opravy a údržbu komunikácií. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor tlačový a zahraničných vecí MsÚ Žilina
08. január 2020

Matúš 👍

Od júla uz mohla nastať oprava nakoľko je to v uplnom centre.
09. január 2020

Odkazprestarostu.sk

Dobrý deň,
podnet sme opäť poslali samospráve.

S pozdravom
administrátor Odkazu pre starostu pre Žilinu
09. január 2020

Roman Šimo

Nevšimol som si zatiaľ zmenu. Cestu je však potrebné riešiť komplexne v celom jednotnom úseku až po tržnicu a to možno aj s Útvarom hl. architekta, na ktorý sa stále čaká.
15. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, po preverení stavu uvedenej komunikácie sa dospelo k záveru, že cesta si vyžaduje celkovú rekonštrukciu. Keďže však ide o finančné náročnú investíciu, na ktorú v súčasnosti nie sú vyčlenené prostriedky z rozpočtu mesta, samospráva aktuálne nezvažuje jej realizáciu. Mesto Žilina.
Kto? Odbor správy verejného priestranstva a životného prostredia, MsÚ Žilina

Mgr. Andrea Bialoňová, odbor komunikácie a vzťahov s verejnosťou, MsÚ Žilina
15. január 2020

Roman Šimo

Ďakujem za odpoveď. Musím ale veriť, že príde čas, kedy sa cesta zrekonštruuje.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania