Gercenova - problémové parkovanie


V riešení

Dobry den,

podla novely uz nie je povolene parkovanie na chodniku ak nie je prilahly ceste. Popri znaceni parkovisk a pokutovani ludi co stoja mimo boxu, by MP mohla zamerat svoje velmi slabo vidiace oci aj na taketo do neba volakuce porusovanie zakona. Denno denne ma tam obchadzaju auta vo vnutrobloku...

12. október 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Ďakujeme za váš podnet. Ako v ňom uvádzate, po nadobudnutí účinnosti zákona č. 8/2009 o cestnej premávke je odstavovanie vozidiel na chodníkoch explicitne dovolené iba a výhradne na chodníkoch pri komunikácii bez možnosti pojazďovania. Vozidlo jazdiace po chodníku teda porušuje pravidlá cestnej premávky. Kompetencia kontroly dodržiavania ustanovení zákona o cestnej premávke je výhradne v rukách poriadkových zložiek (mestská polícia, Policajný zbor SR).

Dávid Pavlík, Referát komunikácie s verejnosťou MÚ Petržalka
12. október 2020

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy
28. október 2020

Odpoveď samosprávy

Príslušníci Exp. MsP BA V boli o tomto probléme vyrozumené a inštruované, aby popri plnení ďalších služobných úloh zamerali svoju činnosť aj na riešenie tohto problému v tejto lokalite.
MsP nemá dostatočné kapacitné možnosti k okamžitému eliminovaniu všetkých protiprávnych konaní páchaných na verejných priestranstvách. Daný stav jej neumožňuje nepretržitý dohľad nad všetkými kritickými miestami.
Aj napriek tomu je potrebné v prípade, ak občania majú podozrenie z páchania akéhokoľvek priestupku, ihneď kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Ťarcha
05. november 2020

Erik Schweighofer

Nechapem, ked zavolam tak zrazu kapacity mate? Toto su podnety pri ktorych v hoc akej minute dna pridete nebudete mat dostatok papuc... Preco nie je jednoduchsie ist tam planovane ako neplanovane?
24. november 2020

Arinka Imka

Staci najst kapacity raz do tyzdna a ist tam cielene, urcite najdete dostatok vozidiel kde budete moct umiestnit papucu. Celkom.jednoduche riesenie, nie?
24. máj 2021

Erik Schweighofer

Admin, poprosim o vratenie na MP. Poprosim MP o uplatnenie institutu objektivnej zodpovednosti, staci 1 vyjazd, 20 fotiek a hotovo..
25. máj 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: MÚ Petržalka
15. jún 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy
28. jún 2021

Odpoveď samosprávy

MsP nemá dostatočné kapacitné možnosti k okamžitému eliminovaniu všetkých protiprávnych konaní páchaných na verejných priestranstvách. Daný stav jej neumožňuje nepretržitý dohľad nad všetkými kritickými miestami. S poukazom na tento problém sa riešia predovšetkým telefonické oznamy občanov, aby sa zabránilo zbytočnému čakaniu občanov.
Príslušníci sú taktiež povinní plniť aj iné úlohy vyplývajúce im z povinností taxatívne vymedzených v zákone č. 564/1991Zb. o obecnej polícii, ako aj úlohy im zverené od nadriadených. MsP nevykonáva bezprostredne iba riešenie dopravnej situácie.

Bc. Marcela Ťarcha

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania