M. Marečka-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Devínska Nová Ves

Uzavretý
meno
Jarek Nohavica 10. októbra 2020

Auta parkujuce v križovatke s prednosťou z prava. Vyznavene zltou farbou na fotke. Veľmi neprehľadné a nebezpečné. V minulosti davali papuče. Navrhujem zlté čiary v kritických miestach. Najlacnejšia prevencia pred touto pliagou.

16. december 2020

Jarek Nohavica

Nerieseny? A co tam teda riesite? Koronu?
20. december 2020

Silvia Vilhanová

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
admin pre DNV
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
01. marec 2021

Odpoveď samosprávy

V zmysle vyhlášky č. 30/2020 o dopravnom značení už nie je možné nové vyznačovanie žltým vodorovným značením, ktoré do účinnosti vyhlášky zakazovalo zastavenie a státie vozidlám.
Zákazy zastavenia a státia sa vyznačujú už iba zvislým značením a vodiči sú ho povinní dodržiavať.
Súčasne platia aj ďalšie ustanovenia zákona, ktoré zakazujú parkovanie v križovatke.
Dodržiavanie dopravných predpisov je na každom účastníkovi cestnej premávky a ani zákazové dopravné značenia neriešia tých, ktorí ich ignorujú.
Kontrolu nad ich dodržiavaním zabezpečuje mestská polícia a policajný zbor SR.

oddelenie VDŽP
MÚ MČ Bratislava-Devínska Nová Ves
01. marec 2021

Silvia Vilhanová

Dobrý deň,

samospráva uviedla, že zodpovedný subjekt je mestská polícia a PZ SR.
Podnet uzatváram.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
admin pre DNV
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
02. jún 2021

Jarek Nohavica

Kde je ta policia, deene tam dochadza ku konfliktnym situaciam, uz len z dovodu, ze vodici nerespektuju ani pravidlo pravej ruky. Kedy budu davat mestskaci opat papuce ? Na co cakaju?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania