Estónska-dlhodobo odstavené vozidlá-vozidlo bez EČV, bez platnej TK a EK

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Podunajské Biskupice

V riešení

dlhodobo odstavené BMW bez ŠPZ a platných známok, parkovisko medzi Estónska a Bieloruská

22. máj 2021

Anonymný užívateľ

Predpokladám, že MiÚ Podunajské Biskupice už vie o novelizácii Zákona 8/2009 Z.z., ktorý umožňuje v zrýchlenom konaní odstrániť vozidlo, ktoré má neplatnú TK a EK viac ako pol roka.
A je jedno, či má - nemá na vozidle EČ.
Účinnosť je od 15. mája 2021 - bližšie v Zbierke zákonov 148/20021.
26. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podľa novelizácii Zákona č. 8/2009 Z.z., Zbierka zákonov 148/2021 Z.z., platná od 15.05.2021, motorové vozidlo ktoré má neplatnú TK a EK viac ako šesť mesiacov (aj keď má EČ) a je nespôsobilé na prevádzku v cestnej premávke, aj keď netvorí prekážku cestnej premávky, mestská časť môže po lustrácii majiteľa ho upozorniť na jeho odstránenie, po dobu 60 dní. Ak tak neučiní, mestská časť môže zadať objednávku na odťah.
S pozdravom

ref. dopravy a MK
26. máj 2021

Anonymný užívateľ

Nerozumiem - aké zase oznamy? Majiteľ nechá na ulici auto nespôsobilé na jazdu 6 mesiacov a vec nerieši. Vy mu vylepíte oznam - bonus 60 dní. On to strhne a hraje sa na ,,mŕtveho chrobáka"!
26. máj 2021

Lubos

ďakujem za komentár MČ, čo je možné spraviť. mňa viac zaujíma, čo a kedy MČ urobí, resp. kedy vrak zmizne.
26. máj 2021

Anonymný užívateľ

samospráva, však vy stále fungujete v starom režime! Či?
15. jún 2021

Lubos

dobrý deň, aký je stav riešenia? vrak je stále na svojom mieste v nezmenenom stave..

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania