Informácie pre turistov na stanici v Petržalke

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Neriešený
meno
Roman 02. decembra 2011

Pravidelne cestujem po trase Petržalka-Viedeň a naspäť. Na udivené tváre zahraničných turistov, ktorí prvý krát zbadajú naše paneláky som si už zvykol, ale na ich bezradné tváre, keď zistia kam to vôbec prišli a ako sa dostanú do centra, ešte stále nie.

Akokoľvek rád vykonávam funkciu sprievodcu, bolo by už na najvyššom čase osadiť informačné tabule, ktoré turistov nasmerujú vhodným smerom do mesta spolu s pochopiteľnými vysvetlivkami, vrátane návodu na kúpu cestovného lístka vo viacerých jazykoch.

14. apríl 2014

ľudmila

Dobrý deň, rada by som vedela, v akom štádiu podnet je, pretože je to naozaj dobrý nápad.
11. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: ŽSR
11. jún 2019

Roman

To naozaj samosprava potrebovala 5 rokov na odpoved? A potom napise toto?
11. jún 2019

Martin

Neviem, ci sa samospravou rozumie m.c. alebo mesto, ale jej vyjadrenie nie je pravdive. Informacie o meste su zaujmom mesta, nie ZSR. Tie mozu akurat poskytnut (za odplatu alebo bez nej) priestor v budove pre umiestnenie informacnej prevadzky mesta.
11. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet preposielame ŽSR.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
13. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ŽSR majú v stanici osadené smerové tabule aj v anglickej a v nemeckej verzii, ktoré cestujúcej verejnosti pomôžu pri prvotnej orientácii (napr. v podchode - nasmerovať na zastávku hromadnej dopravy, výstup na konkrétnu ulicu ...). Osadenie predstaničného priestoru smerovými tabuľami (centru, hrad, iné zaujímavé turistické body ...) je v kompetencii mestskej časti. ŽSR ponúkajú súčinnosť pri ich umiestnení, osadení (napr. priestor, pozemok v správe ŽSR). Takáto súčinnosť bola mestskej časti ponúknutá už v minulosti, naposledy pri rokovaniach pri príprave stanice a predstaničného priestoru pred MS v ľadovom hokeji.

Prajem pekný deň!


Ing. Ľubomír Mitas
Vedúci referent komunikácie
Odbor komunikácie a marketingu
ŽSR - Železnice Slovenskej republiky
13. jún 2019

Jana P

@pan Mitas, AD "Takáto súčinnosť bola mestskej časti ponúknutá už v minulosti, naposledy pri rokovaniach pri príprave stanice a predstaničného priestoru pred MS v ľadovom hokeji." A ako zareagovali? Tiez Vam povedali (tak ako nam tuto), ze zodpovednym subjektom je ZSR?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania