Nebezpečný výjazd

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 02. marca 2010

Výjazd z Belehradskej na Šancovú je životunebezpečný. Prichádzajúce autá od Račianskeho mýta nie je možné zavčasu vidieť-až na poslednú chvíľu, nakoľko výhľad znemožňuje telefónna búdka (umiestnená proti všetkým dopravným predpisom) a na chodníku parkujúce autá. Na môj podnet tam boli predčasom osadené stĺpiky, ktoré okamžite niekto odpílil a parkuje sa tam naďalej. Je potrebné tam dať betónové stĺpiky a bezpodmienečne odstrániť telefónnu búdku.

04. marec 2010

Odpoveď samosprávy

Na problem reagovala Mestska policia:

K problematike parkovania na chodníkoch uvádzam, že podľa zákona č. 8/2009 o cestnej premávke a o zmene a doplnení niektorých zákonov podľa § 52 ods. 2 iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať, to neplatí, ak dopravnou značkou alebo dopravným zariadením nie je určené inak alebo ide o zastavenie a státie vozidla, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka najmenej 1,5 metra.

Z priloženej fotografie sa nedá posúdiť, či táto vzdialenosť v prípade predmetného vozidla bola, či nebola dodržaná. Podobné prípady by mali občania nahlasovať telefonicky aj prostredníctvom skráteného čísla 159 operačnému pracovisku mestskej polície, ktoré prostredníctvom hliadok v teréne tento oznam preverí a v prípade zistenia porušenia predpisov zistený priestupok rieši v zmysle zákona.

S pozdravom

Peter Pleva, hovorca MsP Bratislava
17. august 2012

Juraj

No budka by sa mohla zrusit ale to je otaska pre inych nic v nej nie je
25. august 2012

Dušan Palčák

Mohli by ste to opat preposlat kompetentnym?
12. november 2012

R

Minuly tyzden boli na miesto osadene stlpiky a auta tam uz neparkuju. Podnet je vyrieseny.
13. november 2012

Zlatica

Ďakujem pekne, samospráva rieši takýto banálny problém, 1,5 roka!!!!! Ako rieši vážnejšie problémy? Telefónna búdka je "vykuchaná" a občan má zase hľadať kompetentných, aby ju odstránili? Aj tá závažne znemožňuje výjazd z Belehradskej ulice. Posledné voľby som odsabotovala a myslím si, že to bude aj naďalej môj "občiansky postoj". Samospráva si neuvedomuje, že je volená ľuďmi a má slúžiť ľuďom? Keby radšej prestala vydávať tie trápne Novomestské noviny, pripomínajúce socialistické vydania chválenkárstvom, čo všetko pre občana robí (predpokladám, že dosť nákladné) Novomestské noviny
13. november 2012

R

Zlatica,
bohuzial riesenie tohoto podnetu nespadalo do posobenia MC Nove Mesto, ale magistratu. Nove mesto ak si aj pozries statistiky riesenia podnetov na tejto stranke je ochotne a schopne vyriesit vacsinu podnetov a to v dost kratkom case. Ak podnet nespada do ich kompetencie, ihned ho posuva magistratu, kde nastava najvacsi problem, nakolko je to tam banda neschopnych idiotov. Ci uz starosta, alebo aj hovorca, alebo dokonca aj niektori poslanci Noveho Mesta si myslim ze mozu ist prikladov vsetkym ostatnym ludom na takychto funkciach minimalne v celej BA. Ja ked hocikedy hocico potrebujem, kontaktujem priamo starostu cez jeho FB stranku, kde mi obcas dokonca do par minut odpise, jeho hovorca na e-maily odpoveda do 24 hodin a vacsinou vzdy vyhoveju. Po nastupe starostu Kuseho sa zacali tlacit farebne novomestske noviny, aj ked naklady sa znizili - bolo to hlavne kvoli tomu, ze sa prestali na nich kamarati nabalovat, ale peniaze sa vynakladaju omnoho efektivnejsie. Nie je to sice casopis, ktory zaujima kazdeho, ale ver tomu, ze mnohym ludom sa paci. Co sa tyka telefonnej budky, prevezmem iniciativu za teba, uz som sem pridaval aj budky na Racianskom myte, pridam sem aj tuto na fotografii a taktiez budku pred Legionarskou 9. Pokial viem, je tam nejaky hlupy birokraticky pravny problem, ktory sa nechce nikomu vyriesit. Musime vsak tlacit a ja dam stavebnemu uradu BA Nove mesto este niekolko dni na odpoved a potom to potiahnem do novin, aby vsetci videli ich neschopnost. Pokial vsak viem, tak momentalne by to malo byt vo faze riesenie - aspon teda budky na Racianskom myte.
14. november 2012

Zlatica

Konečne nejaká vecná odpoveď.... Tie reakcie Mestskej polície, aby sme si príp. odmerali, či autá dodržujú vzdialenosť 1,5 m na prechod chodcov?! O čom to je? Akoby nerozumeli tomu, že tie autá znemožňujú bezpečný výjazd áut a nie prechod chodcov. Zhadzovanie vecí zo stola a posúvanie ďalej, to je práca, ktorá najviac zamestnáva našich úradníkov. Štve ma to. Občan má ako zisťovať, čo je v koho kompetencii, keď to väčšinou nevedia ani úrady?! A tie Novometské noviny - jediné, čo je na nich pekné, sú farby a príp. posledná strana, kde sa človek dozvie o akciách v mestskej časti. Inak nemajú žiadnu informačnú hodnotu a články akoby písali bývalí redaktori "Sveta socializmu". Nechcem byť negatívna, bývam tu a rada by som sa tu cítila dobre, ale počnúc ošarpanou a špinavou tržnicou, rozbitým námestím pred Istropolisom, končiac obyčajnými sĺpikmi, znemožňujúcimi parkovanie kvôli bezpečnému výjazdu, sa tu akoby nič neriešilo. Viem, že väčšina vecí je otázkou financií, možno by sa dalo ušetriť všelikde-aj na vydávaní zbytočného plátku ako sú Novomestské noviny.... Neviem, kto mi anonymne odpovedal, ale chcem veriť, že sa veci aspoň trochu pohnú a že keď mi príde návšteva zo zahraničia, nebudem sa musieť hanbiť výjsť s ňou za brány nášho domu. Zlatica

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania