Štekanie psov - kedykoľvek

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

V riešení
meno
Peter 31. mája 2017

Na Magurksej ulici, cca cisla 10, 12, 19 nechavaju sialene stekat psy. Kludne aj v case nocneho pokoja...

06. jún 2017

AdPo

Týmto sa bude niekto kompetentný určite veľmi skoro zaoberať.
Skúste dať bližšie informácie, lebo nikto normálny (a ani MP) to tam nebude v noci hľadať a merať hluk.
09. august 2017

Lacko

Zdravý a zaopatrený pes nešteká bezdôvodne. Pokiaľ majiteľ psovi zabezpečí čo má dostať, šteká spravidla len keď mu niekto zasahuje do jeho teritória. Pokial ide o nočný čas, pes spravidla štaká keď sa niekto podozrivo pohybuje pri plote (čo je prípad keď sa k plotu priblíži poštár resp. smetiari čo sa v noci nestáva), alebo keď sa pri plote pohybuje iný pes. A toto je podstata problému: venčenie psov v čase nočného pokoja sa musí zadefinovať ako jeho rušenie!
10. august 2017

AdPo

Lacko, venčenie psov v letných mesiacoch v čase nočného pokoja je niekedy jediná možnosť, ako sa so psom vyhnúť rozpálenému asfaltu a starším psom dopriať pobyt vonku bez rizika úpalu od slnka. To čo ste napísali je choré. Pes môže v noci zaštekať aj na túlavú mačku, či na veveričku, prípadne na ožrana vracajúceho s z krčmy...
12. august 2017

Lacko

Chorá je táto reakcia. Od západu slnka po začiatok nočného kľudu je dostatok času aby pes nedostal pri venčení úpal. Zaštekanie na mačku je niečo iné ako podnet hovoriaci o nechávaní zrejme dlhodobejšie šialene (!!!) štekať psov, ktoré určite nevyvolala nejaká mačka. A to, aby pes odháňal, prípadne aspoň upozorňoval na ožranov pri plote je predsa jeho úlohou. Mám psa a viem kedy v noci spustí šialené štekanie. Vždy keď ide okolo magor venčiaci po nociach psa. Ožrana, ktorí len prejde okolo si nevšíma a ak tento začne pri plote niečo vystrájať som rád, že ma na neho upozornil,
12. august 2017

AdPo

Bez komentára Lacko...o kvalite tohto príspevku svedčí aj fakt, že naňho nikto kompetentný nereagoval...skrátka je to hovadina
02. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Oddelenie verejného poriadku opakovane na mieste vykonala kontrolu.

Kancelária starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania