Schody načierno?

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Vajnory

V riešení

Zaslal: pecy, 05. decembra 2017

stavba schodiska bez povolenia a samozrejme zničenie cesty ktorú si udržiavame na vlastné náklady, mestská časť zjavne o tomto nevie ,alebo nechce vedieť, som zvedavý kto dá cestu aspoň ako tak do poriadku a kto bude zbierať bordel po návštevníkoch. Mimochodom dnes 05/12/2017 neboli vynesené smeti vďaka domiešavaču ktorý strhol na rohu pletivo a poškodil betónový plot na zákrute pri betónovaní schodiska!! Pokiaľ to má v riešený Miestny úrad, tak to hovorí za všetko, po tomto blate a neupravenej ceste máme chodiť domov, najlepšie by bolo keby sa starali do Vajnor a nie do Bágra vid ich riešenie rampy ktorá je mimochodom aj tak stále otvorená a skupina vodičov chodí cez vrakovisko!!!

06. december 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet.
Postupujeme ho na riešenie príslušnému odbornému referátu úradu a o výsledku Vás budeme informovať.

Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát
Mestskej časti Bratislava-Vajnory
07. december 2017

mino

Tiež som nepochopil stavbu schodov keď sa dá po relatívne slušnom chodníku dostať k jazerám, možno by stačilo krovinorezom vyčistiť porast, jeden pán to tam robil, ale keď som sa ho pýtal tak to bol obyvateľ Bágra!!! Miestny úrad sa ale zdá hlavne pravidelne vyvlieka z problémov týkajúcich sa komunikácii ktoré sú rozbité, zničené, hotový tankodrom, radšej mali peniaze použiť na toto a nie na schody!! Ináč keď sa chcete dnes dostať od železnice ku jazerám potrebujte gumáky lebo voda je pri vstupe od železnice dobre vysoká, ale to miestnemu úradu nevadí, hlavne že sú schody!!! Ináč aj druhá láska starostu a to cyklo cesty sa na bágri podarili, značenia na ceste už prakticky nie je vidieť a to ich maľovali nedávno, kto tento cirkus financuje????
18. december 2017

mino

zjavne miestny úrad má už sviatky, ale nemusí sa báť voda,mláka je už zavezená štrkom, zaviezol to pán sused ktorý stratil trpezlivosť a po tme to robil, týmto mu ďakujem
Je to ale vizitka pána starostu ,pokiaľ sa nejedná o voľby a cyklo trasy tak mu je to jedno..
21. december 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň Maroš Peciar,
ďakujeme za podnet týkajúci sa schodiska a priľahlých komunikácií v lokalite Vajnorských jazier. Spomínané schodisko realizujú na podnety MÚ a občanov Vajnor Železnice SR, Oblastné riaditeľstvo Trnava. Ide o stavebné úpravy vykonávané na pozemku železníc. Úpravu schodiska k lávke ŽST Vajnory povoľoval dráhový stavebný úrad Min. dopravy SR. V súčasnosti je osadené a natreté základnou farbou zábradlie, potrebné je dokončiť povrchovú úpravu schodiska a osadenie rámp pre kočíky a bicykle a úpravy okolia schodiska. Dokončenie stavebných prác bude vykonané v čo najkratšom čase podľa vývoja počasia. Po dokončení stavby je povinnosťou staviteľa upratať stavenisko a dať ho do pôvodného stavu To nám Železnice Slovenskej republiky prisľúbili.
S úctou

Mgr. Igor Kňazovický
Sekretariát
Mestskej časti Bratislava-Vajnory
29. december 2017

mino

Je teda vydané povolenie na stavbu schodiska na verejnom priestranstve alebo nie?? Pokiaľ sa tam niekto šmykne a stane sa mu úraz kto je zodpovedný za údržbu schodiska?? štrkom je vysypaná časť pred schodiskom a časť na zákrute ale ostatné je voda a blato a relatívne tam chodí dosť aut čo s tým?? To sa redšej oplatí stále chodiť vrchom kde nie je žiadne blato a stačí to za pár eur vykosiť a je to OK, na čo stavať takéto schodisko ktoré tam aj tak nepatrí!!!
Celý čas naznačujem že sa vyhodili peniaze von oknom cez participovaní rozpočet a dali sa použiť na opravu zničených ciest na bágri!!
A samozrejme samospráva jednu odpoveď pošle a na nasledujúci deň ju vymaže a napíše odkaz na nejakého pána Peciara ktorý sa mimochodom ani nepýtal na niečo takéto!!!
Manipulovať s médiami to vám ide úžasne, a pokial sa pod nickom pecy schováva pán Peciar nechápem ako a prečo ste ho menovali verejne, alebo vám to prezradil prevádzkovateľ týchto stránok???
Zvláštne, asi radšej nič nepísať aby sme potom nemali problémy keď si niekto na miestnom úrade zistí vaše meno aj keď je diskusia inkognito!!!
08. január 2018

pecy

Dobrý deň, moje meno je Maroš Peciar ale to sa už zjavne prezradilo vďaka miestnemu úradu, to budem s nimi samozrejme riešiť asi inou cestou.....
Ale k veci, cez zimu chodím málo do záhrady a normálne som sa zhrozil keď som tam prišiel začiatkom decembra, s mojím mot. vozidlom som si netrúfol vojsť ďalej ako do polky cesty lebo by som jednoducho zapadol, prejsť peši znamenalo byť po členky v blate ktoré tam nejaký dobrák vytvoril a zničil cestu ktorá bola ako tak OK!!!
Po príchode domov som napísal mail pánovi starostovi ale žiaľ do dnešného dňa žiadna odpoveď, smutné pred voľbami bol všade po voľbách je to klasický arogantný politik.
Pred písaním mailu som sa snažil zistiť telefonicky na miestnom úrade kto tam stavia schodisko, lebo som tam videl aj pracovníkov miestneho úradu ako upravovali miesto na výstavbu, na to mi pán povedal že oni nič nerobia a neupravujú.....sranda mám ich nafoteních
Povolenie zjavne ale nemajú!!! Dnes som sa bol znova pozrieť, časť cesty zaviezol sused asfaltovou drtou a na to nasypali asi stavebníci nejaký štrk ale iba na časť cesty ostatok je v stave ako je prvá foto, samozrejme voda ,blato na začiatku ulice je stále takže na prístup k jazerám potrebujete gumáky.
Ako som povedal zverejnenie môjho mena si doriešim cez právnickú kancelárie a určite to budem riešiť aj s miestnym úradom a prevádzkovateľom tohto portálu!!!!!
Najsmutnejšie je že keby tam nebýval sused a neporiešil si na vlastné náklady časť cesty a ja som sa nesťažoval tak to má miestny úrad na čele s cyklistickým mágom na h....
09. január 2018

Odkazprestarostu.sk

@pecy: Ospravedlňujeme sa za zverejnenie mena, pokiaľ na tom trváte, odstránime ho.

Ján Hefty
www.odkazprestarostu.sk
27. marec 2018

mino

ja som zvedavý ako sa tam bude parkovať, cez leto to býva problém už teraz parkuje tam cca 5-6 mot. vozidiel majiteľov a známych ktorý sú na návšteve, pán s miestneho úradu bol múdry ale nedoriešil okrem cesty aj samotné parkovanie, týmto počinom zabral dve parkovacie miesta,
Ale ako vidím tento portál je na smiech a samotný miestny úrad detto na čele s cyklo mágom
Cyklomág nedokáže ani odpísať na email, nevedel som že nevie písať a čítať a pán Knazovický detto asi nemajú klávesnice.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.