Hodiny nehodiny

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený
meno
Peter Oravec 23. júla 2013

Načo sú hodiny, ktoré stoja?

23. júl 2013

etela

...aj pri propeleri stoja uz zopar rokov !!!!
24. júl 2013

Jakub

Toto by aj mňa zaujímalo.
26. júl 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet, ktorý preverilo oddelenie kultúry. Hodiny na Hviezdoslavovom námestí sú v majetku a v správe Komunitnej nadácie Bratislava. Nadácia ako správca v decembri minulého roka vymenila špeciálnu betériu, na jar zabezpečila opravu ističov a kabeláže. Nadácia informovala mestskú časť, že budúci týždeň príde špeciálnu betériu i hodiny skontrolovať pracovník špecializovanej firmy z Českej republiky a poruchu hodín sa posnažia opraviť.

S pozdravom,


Tomáš HALÁN
hovorca


Miestny úrad Bratislava-Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3, 814 21 Bratislava
Tel.: +421 2 5924 6245
Fax.: +421 2 5292 0003
Mobil: +421 902 051 743
e-mail: hovorca@staremesto.sk

www.staremesto.sk
www.facebook.com/staremesto.sk

09. september 2013

Peter Oravec

Hodiny sú funkčné a idú.
04. marec 2016

Peter Oravec

Nehodiny už zase stoja, hádam už niekoľko týždňov.
05. marec 2016

Peter Oravec

Prosím administrátora OPS, aby v zmysle ostatnej aktualizácie preklasifikoval podnet. Ďakujem.
19. apríl 2016

Peter Oravec

Bez zmeny. Dvanásť hodín po celý deň.
17. jún 2016

Peter Oravec

Hodiny sú na mieste a idú. Vyriešené.
15. január 2020

Roman Vass

Mostová-Mestský mobiliár-iné

Asi najznamejsie hodiny v BA su nefunkce uz druhy alebo treti mesiac
15. január 2020

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Komunitná nadácia Bratislava
Partizánska 2
811 03 Bratislava
06. marec 2020

Eva Čárska

Hviezdoslavovo námestie-socha, pamätník-poškodená

Kultové hodiny na Hviezdoslavovom námestí, miesto stretnutí Bratislavčanov v minulosti, aj dnes od začiatku decembra 2019 ukazujú rovnaký čas. Že by v Starom meste zastal čas?!
06. marec 2020

KNB

Pekný deň prajeme,

ďakujeme za informácie. Áno, vieme, že hodiny stoja.
Áno, samospráva uviedla, že hodiny patria Komunitnej nadácii Bratislava - tá ich
na pamiatku tých pôvodných, ktoré tu dlhé roky stáli, osadila vďaka darom od ľudí
v roku 2002. Je to replika a pokiaľ ide všetko v poriadku, hodiny idú.
Raz za čas treba vymeniť batériu - naposledy v roku 2016. Odvtedy hodiny išli bez problémov.

Tentokrát je však problém v napájaní hodín elektrinou. Celé to riešime, no nanešťastie
to nie je také rýchle, ako by sme si predstavovali. Porucha je v kábli pod zemou.
Momentálne sa v súčinnosti s verejným osvetlením, samosprávou, autorom hodín, kamenárom... snažíme nájsť vhodné riešenia, termín, počasie... aby sa mohlo s hodinami,
dlažbou a káblami manipulovať v jednom termíne a poruchu odstrániť.
Nie je to také jednoduché, ako sa na pohľad (hodiny nejdú) zdá, tak Vám všetkým ďakujeme za trpezlivosť. V tomto prípade sa musíme spoľahnúť na odborníkov z viacerých inštitúcií.

Ešte raz vďaka za porozumenie,

Daniela Danihelová
06. marec 2020

Peter Oravec

Neviem, či ide o odpoveď samosprávy alebo KNB, ale v každom prípade sa zdá, že zase ide niekto vynachádzať teplú vodu. V centrách civilizovaných miest sú desiatky, možno stovky takýchto hodín, a fungujú. Len my máme problém udržať v chode jedny hodiny. Ako sa hovorí, "celé zle".
06. marec 2020

KNB

Pekný deň, pán Oravec,

ďakujeme za Vašu reakciu. Odpoveď je od KNB - v záhlaví. Snažila som sa Vám popísať stav vecí. Rozumiem Vášmu rozhorčeniu, každopádne, verím, že sa hodiny čoskoro naštartujú.
Verte, za mňa osobne, ak by som bola odborníčka na elektrinu či kamenárstvo a mohla len tak niekde urobiť rozkopávku, tak tam hneď idem a opravím to.
Ako som spomenula, je tam viacero záležitostí, ktoré celú vec spomalili.
Ešte raz, vďaka za porozumenie.

Prajem Vám pekné dni,

DD
12. marec 2020

Peter Oravec

Pani Danihelová,
Vy vidíte len tie Vaše hodiny. Lenže skúste sa pozrieť dookola na tú spúšť.
Celé námestie má rozbitú dlažbu, chýbajú tam stromy, kandelábre sú prežraté hrdzou... mám pokračovať? Chcete linky na všetky podnety, čo sú tam okolo tých Vašich hodín?
V tom je ten problém, že nejde len o tie Vaše hodiny, ale totálnu devastáciu, kam sa oko pozrie.
Len tak narýchlo:
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/5052/kedy-spadnu-stlpy-na-sturovom-namesti
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/4203/dlazba-na-hviezdoslavovom-namesti
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/76174/hviezdoslavovo-namestie-socha-pamatnik-poskodena
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/25801/rozhadzane-a-rozkradnute-mriezky-pri-stromoch-na-hviezdoslavovom
https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/10818/chybajuce-stromy-na-mostovej-ulici
atď....
14. apríl 2020

Peter Oravec

Prosím o odstránenie tohto nefunkčného krámu z Hviezdoslavovho námestia.
09. máj 2020

Peter Oravec

Samospráva ognoruje aj tento podnet. Prosím o preposlanie samospráve.
Prosím o odstránenie tohto nefunkčného krámu z Hviezdoslavovho námestia.
11. máj 2020

KNB

Pekný deň,

ďakujeme za všetky podnety.
Ako som zrejme spomínala, my ako organizácia,
ktorá nedisponuje technickým zázemím a ktorá funguje nezávisle od samosprávy
sa v tomto prípade musíme spoľahnúť na ich pomoc.

Keďže niekoľko týždňov bola situácia aká bola, mám prísľub, že zajtra sa tam stretnú
technici z verejného osvetlenia a aj autor hodín a dohodnú sa na postupe - rozkopávke
alebo akomkoľvek inom technickom riešení (v podzemí nastala porucha kábla a preto hodiny nejdú). Prosím Vás o porozumenie.
Rozumiem Vám. Rada by som Vám len povedala, že nevidíme len tie naše hodiny... to, o čom píšete je zrejmé a máte pravdu. No ešte raz - sme v rovnakej pozícii, ako Vy - nie sme súčasťou mestských štruktúr a nie sme žiadnou mestskou organizáciou. Hodiny boli iniciatívou Bratislavčanov a Bratislavčanov.
Ešte raz ďakujeme a prajem pekné dni,

Daniela D.
11. máj 2020

Peter Oravec

Pani Daniela,
preč s niimi. Dlhodobo nefungujú, neviete to riešiť, mesto vám nepomôže, je to kus zavadzajúceho a nefungujúceho šrotu, preč s ním. Nemám k tomu viac čo povedať. Majetok zaväzuje, v tomto prípade sa neviete o svoj majetok postarať, takže preč s ním.
11. máj 2020

Jakub

Myslím, že aj keď nefungujú, tak sú pekné a je to lepšie, ako keby sa dali preč. Na druhú stranu treba myslieť aj na to, že podľa hodín sa môže niekto, kto nevie, že sú pokazené, riadiť. Preto by ich iniciatíva, ktorá ich má na starosti, mala aspoň prekryť, aby bolo jasné, že sú nefunkčné.
08. júl 2020

Peter Oravec

Dobrý deň.
Neriešený podnet.
Prosím o odstránenie tohto nefunkčného krámu z Hviezdoslavovho námestia.
Prosím o preposlanie.
10. júl 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný zodpovednému subjektu so žiadosťou o reakciu.

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
16. júl 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
Neriešený podnet.
Hlavne, že sa vzadu točí potemkinovské koleso pani starostky Aufrichtovej.
Prosím o preposlanie.
25. júl 2020

Iva

Hviezdoslavovo námestie-nefunkčné hodiny

Na rohu Hviezdoslavovho námestia a Mostovej ulice su už pomaly rok nefunkčné hodiny, ktoré sú na tomto mieste legendárne a patria ku koloritu Starého Mesta . Hviezdoslavovo námestie patrí pod Miestny úrad Staré Mesto. Prosím , láskavo, osloviť. Ďakujem.
27. júl 2020

Iva

Rozhodne nesúhlasím s odstránením hodín. Na Námestí SNP na kostole sú tiež na kostole hodiny, ktoré roky nejdú a vlastník to nerieši. Chce to svatú trpezlivosť a systematicky vytvárať tlak verejnosti na vlastníkov, aby tieto veci riešili.
27. júl 2020

Peter Oravec

Dobrý deň,
rúra, ktorej funkciou je iba niesť nefungujúce hodiny, nie je kostol ani kostolná veža.
Kostol i kostolná veža má zaiste aj iné hodnoty, než má rúra, na ktorej sú nefunkčné hodiny.
Takže prosím odstrániť rúru s nefunkčnými hodinami..
S pozdravom.
28. júl 2020

Ján

Hviezdoslavovo námestie-nefunkčné hodiny

Dlhodobo pokazené nefunkčné hodiny
28. júl 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

opätovne sme oslovili Komunitnú nadáciu Bratislavy a požiadali ich o aktuálne informácie ohľadom riešenia podnetu.

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
28. júl 2020

KNB

Pekný deň prajeme všetkým,

ďakujeme za starostlivosť a vyššie uvedené odpovede iba dopĺňam...
Ako organizácia, ktorá iniciovala prinavrátenie hodín v roku 2002
sa staráme o chod - výmena batérie. Tentokrát čakáme
na opravu kábla v zemi, kde bol nájdený problém a kvôli čomu hodiny nejdú,
keďže do nich nejde prúd...

Túto vec nevieme sami zabezpečiť a verte, nie je to také jednoduché,
ako sa zdá. Snažíme sa...
Po nájdení a zosúladení všetkých, ktorí by pri oprave mali byť
(aj vzhľadom na personálne a technické obmedzenia)
by sa mala oprava tento piatok realizovať.
Predbežne potvrdili účasť všetky potrebné strany (problém je pod dlažbou).

Ďakujeme veľmi pekne za trpezlivosť a prajeme príjemné letné dni,

Daniela D.
28. júl 2020

Iva

Super. Teším sa, že budú opäť funkčné .
28. júl 2020

Jakub

Rozhodne nesúhlasím s názorom, že nefunkčné hodiny by sa mali odstrániť. Stále lepšie, keď tam sú, ako keď tam nie sú. Ale ako som už písal vyššie, mali by hodiny byť aspoň nejakým spôsobom označené ako nefunkčné, napr. prekrytím ciferníkov.
05. august 2020

Jakub

Hurá, hodiny fungujú!
11. august 2020

Ján

Funkčné
23. september 2020

Peter Oravec

Stále idú.
02. február 2021

Peter Oravec

Dobrý deň.
Podnet je znovu aktuálny, hodiny zase stoja.
S pozdravom.
02. február 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol znovu otvorený a bol preposlaný Komunitnej nadácii Bratislava s upozornením na aktualizáciu.

S pozdravom

Andrea Addová
Odkaz pre starostu
addova.odkaz@gmail.com
02. február 2021

KNB

Pekný deň prajem,

ďakujeme za upozornenie, pretože v tomto pandemickom čase nechodíme okolo často.

S najväčšou pravdepodobnosťou je potrebné vymeniť batériu.
Tá má životnosť okolo 5 rokov.
Minulý rok sme odstraňovali poruchu - nefunkčnosť hodín.
To, že zastali, bolo spôsobené nie našou vinou - nakoniec sa zistilo a potvrdilo
preťatie napájacieho kábla pod chodníkom, ktoré vzniklo zrejme pri nejakej úprave dlaždíc okolo. A zrejme si poškodenie dotyčné osoby nevšimli, resp. nám to nenahlásili.
Poruchu opravili páni elektrikári - my sami sme bez povolení a dohode nemohli skôr zasiahnuť.
Keď do hodín znovu išiel prúd, rozbehli sa, to znamená, že batéria bola ešte v poriadku a nebolo potrebné ju meniť.
Servis je zabezpečovaný spoločnosťou z Moravy, ktorá od roku 2002, kedy boli hodiny osadené, dohliada na samotnú techniku v hodinách.
Na základe našej požiadavky vždy prídu a batériu vymenia.
Idem ich kontaktovať a zistiť, aké sú možnosti z ich strany v rámci aktuálnej pandemickej situácie. Preto Vás poprosím o trpezlivosť a vopred za to ďakujem.

Ešte raz vďaka za upozornenie, že je potrebné po rokoch opäť batériu vymeniť.

Prajem Vám všetkým príjemné dni,

Daniela D.
03. február 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, pani Daniela,
ďakujem za "comprehensive report".
Faktom je, že hodiny nejdú už tak odhadom dva či tri týždne.
Život sa kvôli pandémii nezastavil a dúfajme, ani sa nezastaví.
S pozdravom.
19. február 2021

Peter Oravec

Dobrý deň.
Neriešený podnet.
Prosím o preposlanie.
S pozdravom.
19. február 2021

Jakub

Mohli by ste počkať aspoň mesiac, pán Oravec. Pani Daniela D. tu 2. 2. vysvetlila situáciu, tak skúsme byť trochu trpezliví.
19. február 2021

Peter Oravec

Dobrý deň, pán Jakub,
pani Daniela tu podchvíľou vysvetľuje, prečo tie hodiny nefungujú.
Dôležité je len to, že nevie za zabezpečiť, aby tie hodiny aspoň rok súvisle fungovali.
Tak to pani Daniele občas pripomínam.
S pozdravom.
19. február 2021

KNB

Ďakujem Vám, pán Jakub. Vážim si to.

Ja rozumiem, že hodiny by mali ísť, no teším sa, že aj Vy rozumiete,
že v istých odborných veciach sa musíme obrátiť na kompetentných
a vybavovanie nefunguje zo dňa na deň. Najmä v tomto období.

Snažila som sa vysvetliť, že ak sa nič mimoriadne nedeje (preťatý kábel nie našou vinou, pandémia...), tak hodiny s batériou naozaj idú približne 5 rokov.
Áno, ak hodiny idú, tak si nie každý tých 5 rokov uvedomí, keď zastanú,
tak je každý deň problémom...
Zdalo sa nám neekologické meniť minulý rok pri oprave toho kábla aj batériu,
keďže po odstránení poruchy prívodu prúdu bola funkčná.
Aj podľa tohto portálu vidno, že naposledy bola menená na jar v roku 2016.

Ešte raz vďaka za trpezlivosť a prajem pekný víkend.

Daniela D.
19. február 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
ospravedlňujem sa, hodiny fungovali súvisle občas aj viac ako rok.
Hodiny nefungovali
1. od 23.7.2013 do 9.9.2013, t.j. cca 1,5 mesiaca,
2. od 4.3.2016 do 17.6.2016, t.j. cca 3,5 mesiaca,
3. od 15.1.2020 do 5.8.2020, t.j. cca 7 mesiacov,
4. od 2.2.2021 do dnešného dňa.
Z uvedeného vyplýva, že hodiny NIKDY nešli ani približne 5 rokov.
Medzi bodom 1 a 2 išli cca 2,5 roka, medzi bodom 2 a 3 išli cca 3,5 roka, medzi bodom 3 a 4 išli cca pol roka.
Čiže celkovo za uvedené obdobie hodiny fungovali cca 6,5 roka, a nefungovali celkovo cca jeden rok. Z rôznych dôvodov, samozrejme, ale dôležitý je výsledok (v tomto prípade nefunkčnosť), nie dôvody.
S pozdravom.
22. február 2021

KNB

Pekný deň, pán Oravec,

ďakujem-e Vám za štatistiku, že ste si našli čas...
Áno, máte úplné právo na to takto nazerať.
Verím, že po výmene batérie nebudeme v dohľadnej dobe riešiť veci,
ktoré sme nespôsobili.
Iba rada dopĺňam, že hodiny boli osadené v roku 2002
a do roku 2013 nám - našťastie - nikto žiaden kábel nepreťal
a ani neskratoval vnútorné zariadenie.
Ešte raz ďakujeme za starostlivosť aj upozornenia.

Aktuálne dohadujeme dovoz a výmenu vyhovujúcej špeciálnej batérie
od slovenského dodávateľa, keďže firma z Čiech (Moravy),
ktorá nám výmenu od osadenia hodín vždy zabezpečovala,
to má z cestovaním v momentálnej pandemickej situácii komplikované.

Prajem Vám príjemné dni a ešte raz vďaka za trpezlivosť.

Daniela D.
27. apríl 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.
24. júl 2021

Jakub

Hodiny opäť idú.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania