Zatápanie Gagarinovej počas prívalových dažďov

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Pozorovatel 09. septembra 2018

Pocas privalovych dazdov "pomaha" k zatapaniu Gagarinovej ulice zrejme aj voda z kanalizacnej sachty, na ktorej chyba poklop uz od roku 2014.

Prva fotografia je z dnesneho dna (4.9.2018), zemina z okolia sachty je uplne vymleta, druha fotka je z 08/2014 a stav je podobny.

26. september 2018

Odpoveď samosprávy

V zmysle odpovede od BVS podnet posielame magistratu na riesenie:

Dobrý deň,

v zmysle Vášho podnetu Vám zasielame vyjadrenie lokálneho majstra kanalizačnej siete v znení: „Uvedená dažďová kanalizácia na Gagarinovej ulici, nie je v správe ani majetku BVS a.s.. Predmetný kanál patrí pod magistrát.“ Za pochopenie Vám vopred ďakujeme.

Prajeme Vám príjemný deň a tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

V prípade akýchkoľvek otázok môžete využiť aj služby nášho call centra (0850 123 122) v pracovných dňoch od 7:00 do 16:00 hodiny.

S pozdravom

Bc. Miloš Čáp
call centrum
Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s.



s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
01. október 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
27. júl 2019

Pozorovatel

@admin

Dnes 27.7.2019 bola pocas prietrze mracien opat zatopena Gagarinova ul.
Podla fotky od Zdroj: TASR/Jaroslav Novák, zverejnenej na stranke
https://www.aktuality.sk/clanok/711783/foto-sobotne-lejaky-vytapali-cesty-aj-domy/?utm_source=cas.sk&utm_medium=zona-hp&utm_content=box-aktuality-hp&utm_campaign=cross

sa zda, ze bola opat zatopena z nahlasenej kanalizacnej sachty...

Prosim zaslat samosprave
30. júl 2019

Pozorovatel

@admin

Je to potvrdene zo zaberov TV Markiza, ulica je zatapana AJ z kanalizacnej sachty :
https://www.tvnoviny.sk/domace/1972663_video-bratislavu-zasiahla-intenzivna-burka-dazd-zatopil-vsetky-zname-podjazdy#
31. júl 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý den,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
31. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
26. január 2020

Pozorovatel

@admin

Dobry den,

chcel by som sa opytat, ake opatrenie prijal Magistrat za skoro 6 mesiacov od nahlasenia podnetu, aby sa pri burkach situacia opat nezopakovala?
04. marec 2020

Pozorovatel

@admin

Poprosim samospravu o vyjadrenie a co mozno najskorsiu NAPRAVU, situacia sa opakovala naposledy v utorok 3.3.2020.
11. marec 2020

Roman Pavle

Gagarinova-cesta-rozbitá (väčší úsek)

Dobrý deň. Asi po každom väčšom daždi je pod mostom na Gagarinovej ul zaplavena cesta.
Kompetentní ľudia by sa už mohli spamätať a robit s tým voľačo. Doprava je aj dnes uplne odstavená na 3hodiny.
To asi nie je v poriadku v rannej špičke.
11. marec 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol preposlaný samospráve

S pozdravom
Stanislav
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
11. marec 2020

Pozorovatel

Je absolutne nepochopitelne, ze mesto (resp. BVS na prikaz mesta ako najvacsieho akcionara) tento problem neriesi !

1/ Mozno sa nachadza v kanalizacii za sachtou v smere toku nejaky predmet (moze to byt aj kus betonu z prevalenej rury), na ktorom sa nabaluju zvysky toaletneho papiera a tento "stupel" pocas privalovych dazdov znemoznuje prietoku privalovych zrazok

2/ alebo je kanalizacia z historickych dovodov nedostatocne dimentovana a pokial su do nej odvedene zrazky zo striech z okolitych novo postavenych bytoviek a priemyselnych objektov na okoli , tak pocas privaloch dazdov nestiha odviest to mnozstvo vody.

V kazdom pripade musi mesto tento problem cim skor vyriesit.
12. marec 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

o vašom podnete sme opätovne upovedomili Oddelenie správy komunikácií a požiadali sme o stanovisko.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
24. apríl 2020

Pozorovatel

@admin

Bolo by prosim mozne vyziadat vyjadrenie, kedy a akym sposobom samosprava tento dlhodoby problem odstrani?
Dakujem
11. máj 2020

Pozorovatel

Po 2 mesiacoch zatial bez odpovede od. samospravy.
19. máj 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol preposlaný samospráve

S pozdravom
Stanislav
Administrátor portálu Odkaz pre starostu
21. jún 2020

Pozorovatel

Dnes 21.6.2020 opat privalovy dazd zatopil Gagarinovu ul.
Vo vacsine doterajsich pripadov ulicu zatopila kanalizacia.

Prosim vyziadat stanovisko od samospravy kedy a akym sposobom samosprava tento dlhodoby problem konecne odstrani?

Dakujem
21. jún 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

samosprávu sme opäť požiadali o vyjadrenie.

S pozdravom,
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
16. júl 2020

Pozorovatel

@admin

Bolo by prosim mozne vyziadat vyjadrenie, kedy a akym sposobom samosprava tento dlhodoby problem odstrani?
Dakujem
20. júl 2020

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

samosprávu sme požiadali o vyjadrenie a čakáme na reakciu.

S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
28. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Oddelenie správy komunikácií uviedlo, že dažďová kanalizácia bola vyčistená.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania