Zabratie terasy na Jurigovom námestí 5

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 10. januára 2019 Odoslané z mobilnej aplikácie

Zabraty priestor na terase galeriou/neziskovkou. Z paliet si vyrobili kvetinace a vytvorili si sukromne "terasy".
Je taketo zabratie priestoru v poriadku?

21. január 2019

Anonymný užívateľ

uz sa im to rozpadava...
29. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
01. február 2019

Anonymný užívateľ

Hadajte kam sa chodia skryvat macky zo sidliska? Hadajte, kde sa budu skryvat hlodavce ked sa otepli?
07. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Nájomcu nebytového priestoru na Jurigovom námestí, k. ú. Karlova Ves vo vlastníctve hlavného mesta sme písomne vyzvali na vykonanie nápravy.

Ďakujeme za spoluprácu a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
02. marec 2019

Anonymný užívateľ

Naprava sa nekona.. aky termin bol urceny?
28. marec 2019

Anonymný užívateľ

Stale ziadna zmena... ale aspon pribudli prazdne plechovky od lacneho piva, takze vieme ze sukromna teraska sa vyuziva...
28. marec 2019

Roman Mihalik

Za zabratie verejneho priestranstva sa obvykle vyrubuje dan. Bola/bude vyrubena?
08. apríl 2019

Anonymný užívateľ

stale ziadna zmena?
09. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás, že sme tento podnet ešte nevyriešili, ubezpečujeme vás však, že na ňom pracujeme a o riešení vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a za to, že nám pomáhate spraviť naše mesto krajším.


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
15. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Listom zo dňa 07.02.2019 bol nájomca Lepší svet vyzvaný, aby bez zbytočného odkladu požiadal hlavné mesto SR Bratislavu o súhlas s umiestnením terasy. Zároveň sme ho upozornili, že v opačnom prípade je potrebné terasu odstrániť a pozemok uvoľniť.
Dňa 10.04.2019 bola vykonaná obhliadka, či na časti pozemku parc. č. 1160/7, k. ú. Karlova Ves, ktorý nie je predmetom Zmluvy o nájme, má nájomca stále umiestnenú terasu. Obhliadkou bolo zistené, že terasa vytvorená z paliet sa nachádza na časti pozemku parc. č. 1160/7. Nájomca doposiaľ nepožiadal o súhlas s umiestnením terasy. Z uvedených dôvodov bol nájomca vyzvaný na odstránenie terasy a na úhradu za užívanie časti pozemku bez právneho dôvodu a to až do odstránenia terasy z predmetného pozemku.

S pozdravom


Oddelenie nájmov majetku
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
09. máj 2019

Roman Mihalik

2.5. stav nezmenený

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania