Jazdenie po chodníku pred Daňovým úradom

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení

Pred danovym uradom nie je mozne civilizovane zaparkovat bicykel ako vidno na fotke, akurat ho takto priviazat o zabradlie, no premavanie a parkovanie aut priamo pred vchodom na chodniku je uplne bezne a v poriadku... Pritom urad ma v budove podzemne parkovisko a aj velke normalne parkovisko. Stlpikovat a takymto zlocincom okamzite brat vodicaky!

06. december 2013

Netro

otrasne co sa u nas toleruje... a chodci mozu kluckovat pomedzi auta
06. december 2013

Johny

Hlavne ze chodci kluckuju po cestach mimo priechodov pre chodcov, prebehuju a ohrozuju plynulu premavku... ked sa povie A treba aj B
07. december 2013

Johny

Ignac trochu Vam sviha na hlavu??? viete co je slovo zlocinec??? co to znamena??? niektorim ludom uz nie je pomoci....
07. december 2013

Admin Bratislava-západ

Dobrý večer, Johny,
súhlasím s Vami, že v danej súvislosti je slovo "zločinec" nadbytočne expresívne. Napriek tomu Vás prosím vyjadrovať kritiku a nesúhlas s niektorými formuláciami podnetu bez osobných útokov na jeho autora, ďakujem. Prajem pekný večer,
Miro Ščibrany
admin OPS pre Bratislavu-západ
08. december 2013

Peter

Tak je to servis automatov, trosku by sa dalo prizmurit oko, ale samozrejme to spravne nie je.
08. december 2013

Johny

ale p. scibrany tam sa obratte a upozornujte ignaca, ktory tu obvinuje ludi zo zlocinov.... pokial by som sa neozval tak by ste ani nenapisali, trochu objektivity....
08. december 2013

Admin Bratislava-západ

Johny, autorom príspevkov aj prispievateľom v diskusii nechávam toľko slobody, koľko je len možné - vo viere, že ak niekto niečo preženie, ostatní mu to dajú primerane najavo a vec si vydiskutujú. Priame útoky ako „Vám švihá na hlavu???“ však spravidla nevedú k výmene názorov, ale k výmene urážok. Preto som si dovolil namietnuť voči Vašej formulácii a je mi ľúto, že moju námietku považujete za prejav neobjektivity.
S pozdravom a prianím príjemného dňa
Miro Ščibrany
admin OPS pre Bratislavu-západ
09. december 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
dohľad nad dodržiavaním ustanovení zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke je výhradne v kompetencii poriadkových zložiek (PZ SR a Mestská polícia).

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17, Bratislava
t.č. 02/63823 065
fax 02/63 823 908
milka.podmajerska@petrzalka.sk
www.petrzalka.sk
09. december 2013

Johny

haha ze poriadkove zlozky... :D, modri su na urovni postarov a zeleni buzeruju tam kde netreba...
08. január 2014

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Chápeme vaše rozhorčenie, no z fotografií je zrejmé, že vozidlo neporušuje dopravné predpisy. Pokiaľ platí zákon, ktorý umožňuje státie na chodníku pri zachovaní vzdialenosti 1,5 m, nezdá sa nám zmysluplné, ani finančne reálne "vykolíkovať" celé mesto a nahrádzať tak nedokonalosť zákona.

Kľúčový problém je v ustanovení zákona ( § 52 ods. 2 zákona č. 8/2009 o cestnej premávke), ktorý napriek zásadnej pripomienke mesta a osobnej
iniciatíve primátora k zmene zákona, ktorú iniciovali pred rokom, a ani v najnovšej zmene nebola akceptovaná pripomienka na čiastočné zrušenie
parkovania na chodníkoch pri zachovaní min. priechodnej šírky chodníka >1,5 m aspoň v blízkosti križovatiek. Zmenu zákona však môžu urobiť len
poslanci NR SR.

Naviac, predpokladáme, že by malo byť záujmom príslušného úradu, ktorý sídli v budove, aby sa staral aj o to, ako to vyzerá pred vchodom jeho budovy. Daňové úrady patria pod Finančnú správu. Nemôže to za nich riešiť samospráva hlavného mesta.


Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania