Starhradská-znečisťovanie-pôdy


V riešení

Pred závorou k Malému Draždiaku na Starhradskej 16,18 parkuju auta,to je OK,ale parkujú aj na trávniku,čo OK není,Mestská polícia tu jazdí už len na zavolanie,problémy sú hlavne cez víkendy,čo tak sa začať viac zaujímať o túto časť...

16. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.

Riešením je privolávať poriadkové zložky.
V zmysle §25 zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke „Vodič nesmie zastaviť a stáť na cestnej zeleni
a inej verejne prístupnej zeleni, na ostrovčekoch a deliacich pásoch, ak to nie je dovolené dopravnou značkou.“


MÚ BA - Petržalka
27. máj 2019

Marián Jakubjak

ja by som to takto nezlahcoval policajti by takéto vytypovane miesta mali viac kontrolovať a pokutovať už sa stáva zvykom že ľudia takto parkujú ozaj všade
28. máj 2019

Jana P

V zmysle §25 zákona č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke „Vodič nesmie zastaviť a stáť na cestnej zeleni ...". Problem vsak je, ze nekonecnym statim na zeleni sa zo zelene stala z pohladu zakona "nespevnena plocha" a tu uz policia moc nezmoze, ak sa vodic znaly zakona zacne vykrucat. Je uz na to podana pripomienka na zmenu zakona 8/2009 o cestnej premavke, ale kym to prejde, este to par rokov potrva :-( https://www.slov-lex.sk/legislativne-procesy/SK/LP/2019/35/pripomienky/zobraz
Mimochodom toto (diery v zakonoch) je jeden z dovodov, preco parkovacia politika nemusi az tak celkom zafungovat :-(
20. máj 2020

Jan

Je až neskutočne,koľko vodičov tu práve v čase Covid-19 chodí akože na zdravotne výlety a neustále parkuju ,,na hulváta",alebo skôr na hlupáka,stále parkuju na trávniku a najradšej by pichli svoje auto až do lesa,aby sa nepriehralo.Mestska polícia sem chodí sporadicky,keď to aj vidia,nič nerobia,bývam tu,tak to evidujem,načo sú nam?Asi nanič.
29. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Príslušníci MsP popri plnení ďalších služobných úloh zamerajú svoju činnosť aj na riešenie parkovania vozidiel na Starhradskej ulici v Bratislave.
V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a vodiči z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.