Višňová-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

V riešení

poprosim prislusne urady aby ulozili spolocnosti orange slovensko povinnost uviest do povodneho stavu verejne priestory na kramaroch ktore pri svojej rozkopavke a pokladke ich "prepotrebnej" kabelaze znehodnotili. jedna sa o zelene zatravnene plochy po celej dlzke aj sirke. v niektorych castiach vysekali dreviny. ziadam o novu vysadbu a zatravnenie...

11. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnet sme preverili. Podľa vyjadrenia životného prostredia a územného plánovania bola spoločnosť písomne vyzvaná k okamžitej náprave. Čakáme na odpoveď

Kancelária starostu
17. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Podľa vyjadrenia dodávateľa povrchové úpravy na Višňová 1-21 boli robené v máji a bola vysadená aj tráva. Vzhľadom na nepriaznivé počasie – vytrvalé dažde je možné , že trávové semeno bolo vymyté a na povrch vzišli drobné kamene. V jednom prípade na Višňovej 7 boli zakúpené kvety na záhon – prevzala si ich jedna z obyvateliek. O tom, že by sme poškodili nejaké dreviny nemám vedomosť, ale v prípade, že sa tak stalo nahradíme ich. Trávové semeno ešte dosadíme a kamene vyberieme.

Oddelenie životného prostredia a územného plánovania pripravilo výzvu pre realizátora rozkopávky, aby splnil podmienky rozkopávky. V opačnom prípade bude sankcionovaný v zmysle VZN hl. m. SR BA č.5/2018 o starostlivosti o verejnú zeleň. Podnet budeme aj naďalej sledovať.

Kancelária starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania