Ružinovská-parkovanie-problémové

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Uzavretý
meno
Peter 31. júla 2020

Parkovanie áut na nevhodnom mieste v tesnej blízkosti prechodu pre chodcov, dlhodobo vytvárajúce RIZIKOVÉ SITUÁCIE z dôvodu neprehľadnosti premávky, či už zo strany šoférov, odbočujúcich na Bajkalskú ul. alebo samotných chodcov, vstupujúcich na prechod, ktorí nevidia prichádzajúce vozidlá.
Žiadam o osadenie stĺpikov alebo podobnej bariéry, zabraňujúcej parkovaniu. Vďaka.

31. júl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom
Kto? Oddelenie dopravného inžinierstva

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
31. júl 2020

Haky

Naprosto súhlasím. Tento problém už je tam minimálne 25 rokov! Vyslovene riskujete pri snahe prejst cez cestu, pretože nevidíte ani nie ste vidieť. A autá idúce z Ružinova, ktoré odbočujú na Bajkalskú majú relatívne velkú rýchlosť. Chodí tam vela mamičiek s kočíkmi a každá rieši problém: a/ idem tlačiť kočík cez priechod pred sebou? - vtedy riskujem, že auto, ktoré som nevidela, mi zrazí kočík a zabije dieťa. b/ budem ho ťahať za sebou a do cesty prvá vstúpim ja? - vtedy mám šancu zareagovať, ale čas na manéver je dlhší. Riskujem ja ako matka, ale chránim dieťa. Keď už však máte deti dve, zostáva iba variant a/. A to tam chodí na ihrisko vela mamičiek s deťmi zo smeru od Oktopusu (Mraziarenská, Klincová). A ďalší dom sa stavia. Tento problém je aj krížom cez križovatku Záhradnícka - Bajkalská smerom z mesta k poliklinike. Na chodníku parkujúce autá bránia vo výhlade a aj autá odbočujúce na Bajkalskú (smerom z mesta) idú rýchlo. A áut tam parkuje požehnane (Rosum, sociálna poisťovňa....pracovníci, návštevníci).
02. august 2020

Peter

Haky, to je samozrejme rovnaký problém, len zo strany centra.
Nemohol som to uverejniť, nakoľko sa jedná o odlišnú ulicu(Záhradnícka)...
02. august 2020

Peter

Rovnaký problém...
16. máj 2021

Anonymný užívateľ

Magistrát asi čaká až na tragédiu. Je tu enormný pohyb chodcov a rodičov s deťmi, ktorí navštevujú ihrisko na Štrkovci. A pri prechádzaní cez cestu je to vždy ruská ruleta! Je to problém sem osadiť zvislé zábrany? Veď na druhej strane ich je aspoň tridsať a žiadny priechod.
16. máj 2021

Anonymný užívateľ

Chceme požiadať OPS, aby tento neriešený podnet poslal opäť na Magistrát. Ďakujeme.
16. máj 2021

Anonymný užívateľ

Vozidlá tu permanentne bránia riadnemu výhľadu na priechod pre chodcov pri vstupe do Areálu Štrkovec!
https://goo.gl/maps/fRUaXL2zuAGA187r6
Jednoznačne treba namontovať stĺpiky aspoň na miesta označené na fotografii.
16. máj 2021

Anonymný užívateľ

Veď na druhej strane nebol problém namontovať stĺpikov ako maku ;-)
https://goo.gl/maps/xBusNgZmBSPvx7LXA
16. máj 2021

Anonymný užívateľ

Chceme požiadať OPS, aby tento neriešený podnet poslal opäť na Magistrát. Ďakujeme.
19. máj 2021

Anonymný užívateľ

Stále rizikové miesto pre chodcov a deti!!
20. máj 2021

Anonymný užívateľ

Práve dnes posielam tento podnet priamo na magistrát.
08. jún 2021

Anonymný užívateľ

Zatiaľ žiadny progres ☹️
08. jún 2021

Anonymný užívateľ

Našiel som identický podnet z januára 2019. A podnet je teda neriešený viac ako dva roky. Je to hanba pre ,,Team Vallo" ☹️ Ružinovská-riešenie dopravnej situácie-nebezpečné https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/62071/ruzinovska-riesenie-dopravnej-situacie-nebezpecne
14. jún 2021

Anonymný užívateľ

Do dnešného dňa žiadne riešenie podnetu!
Je to problém osadiť pár stĺpikov?
Pritom za pár platanov pri Tržnici akčne vysolili 170-tisíc €!
14. jún 2021

Anonymný užívateľ

A čuduj sa svete - na opačnej strane medzi stromy natlačili 48 stĺpikov!
20. jún 2021

Peter

Presne tak, na opačnej strane Ružinovskej nedávno osadili kvantum stĺpikov napriek tomu, že tam neparkujú žiadne autá!!!
Niekto na MiÚ Ružinov dostal úpal???
30. jún 2021

Anonymný užívateľ

Dnes je už 30. júna 2021 a podnet je stále nevyriešený.
Je to naozaj taký problém osadiť cca 4 stĺpiky?
30. jún 2021

Odkaz pre starostu

Vážení užívatelia,

pri tomto podnete bola žiaľ oneskorene odhalená duplicita a ako píše užívateľ vyššie, daný problém je riešený aj pod podnetom ID 62071:

https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/62071/ruzinovska-riesenie-dopravnej-situacie-nebezpecne

Na základe toho bol status tohto podnetu zmenený na uzavretý a touto cestou Vás prosíme o smerovanie ďalšej komunikácie ohľadom daného problému na vyššie uvedenú adresu podnetu ID 62071.

Ďakujeme za pochopenie.

S pozdravom
Barbora
Administrátorka portálu Odkaz pre starostu
27. júl 2021

Anonymný užívateľ

Absolútna ignorácia zodpovedných trvá do dnešného dňa!

Diskusia

Diskusia k tomuto podnetu bola uzatvorená.