Dolný Lopašov-cesta-znečistená

Zodpovednosť za riešenie: Dolný Lopašov

V riešení
meno
Tomas 02. apríla 2021

Dobrý deň,
počas jesennej orby a jarných príprav pôdy došlo k znečisteniu a zahrnutiu poľnej cesty, ktorá čiastočne bráni prívalovej vode počas dažďov. Šírka cesty a ochranný navýšený pás zeminy pri okraji poľnej cesty umožňovali odvod prebytočnej vody a bránil tak prívalu vody na pozemky občanov žijúcich v tejto časti obce.

02. apríl 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň prajem,

Ďakujeme za podnet. O vzniknutom probléme budem informovať vedenie PD. O riešení situácie budem informovať.
Kto? starosta
Kedy? Apríl-Máj

Mário Beblavý,
starosta obce
12. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň prajem,

Cesta je spevnená, používanie cesty autami dali poľnú cestu do pôvodného stavu.

s pozdravom,
Mário Beblavý,
starosta obce
11. jún 2021

Tomas

Dobrý deň,
cesta nie je vporiadku. Problém sa každým rokom, každou ďalšou orbou zhoršuje. Cesta je rozdelená na dve kolaje. Kolaj ktorá prilieha k poľu je každým rokom o kúsok vyššie (keďže ju zasýpa ornica z poľa) a postupne stúpa aj koľaj priliehajúca k pozemkom súkromných vlastníkov. Vačší prívalový dážď spôsobí, že kolaj priliehajúca k pozemkom súkromných vlastníkov, už prebytočnú vodu nezvládne odviesť dolu pod kopec smerom k hlavnej ceste a zatopí ich pozemky.
11. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom

Veronika Prachárová
Odkaz pre starostu
pracharova@institutsgi.sk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania