Dolný Lopašov-priechod pre chodcov-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Dolný Lopašov

V riešení
meno
Milan 03. mája 2021

Dobrý deň,
chcel by som upozorniť na možnú potrebu úpravy "finálneho projektu autobusovej zastávky". Bolo by vhodné doplniť dva prechody pre chodcov, prípadne pre cyklistov:
1. prechod - Na mapke som vyznačil modrou čiarou približne smer chôdze ludí idúcich smerom z dolnej časti obce do hornej (alebo naopak). Napr. vprípade návštevy miestneho kostola. Ludia križujúci hlavnú cestu mali doteraz možnosť využiť prechod pre chodcov ktorý bude po novom zrušený (označený krížom) a budú musieť obchádzať celé nastupište autobusu. Nebolo by vhodnejšie doplniť prechod pre chodcov v mieste, ako som vyznačil na mapke "nový A"?
2. prechod - Rovnako by bolo asi vhodné doplniť prechod pre chodcov v mieste označenom "nový B", ktorý by spájal oba chodníky vyznačené červenou a zelenou čiarou.

03. máj 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň prajem,
Ďakujeme za podnet, preverím s projektantom a dám vedieť aké sú možnosti.
Kto? starosta

s pozdravom,
Mário Beblavý,
starosta obce
03. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Po stretnutí projektanta s dopravným inšpektorom môžem potvrdiť, že prechod pre chodcov (nový B) bude môcť byť zapracovaný do projektovej dokumentácie a realizovaný.

s pozdravom,
Mário Beblavý,
starosta obce

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.