Pod hájom-strom-neorezaný

Zodpovednosť za riešenie: Dubnica nad Váhom

Uzavretý
meno
Peter Hanžl 13. októbra 2019

Tento strom je pekný, ale ...čo s ním? Dar do kostola na Vianoce 2019 :)

14. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet. Zodpovedná osoba preverí Váš podnet a určí ďalší postup mesta.
Kto? Životné prostredie - ochrana prírody a správy mestskej zelene
Kedy? 4.štvrťrok

Ing. Milan Dohnanský, oddelenie všeobecnej vnútornej správy
17. október 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, pán Hanžl, ďakujeme za Váš podnet i záujem. Výrub drevín sa vykonáva na základe žiadostí o výrub drevín a v zmysle zákona 543/2002 Z.z. o ochrane prírody a krajiny a vykonávacej vyhlášky MŽP SR č. 24/2003 Z.z. Pri vydávaní súhlasu na výrub drevín orgán ochrany prírody prihliada na druh a zdravotný stav dreviny, funkciu a význam dreviny pre životné prostredie, a to tak, aby sa výrub dreviny uskutočnil najmä v období vegetačného pokoja. Odôvodneným prípadom na vydanie súhlasu na výrub dreviny je najmä preukázanie zlého zdravotného stavu, z ktorého hľadiska má drevina malú pravdepodobnosť prežitia, na perspektívnosť dreviny v ďalšom raste, skutočne nevhodných hygienických podmienok v bytových a nebytových priestoroch alebo narušenia stability stavby koreňovým systémom dreviny. V tomto konkrétnom prípade neevidujeme žiadosť o výrub uvedenej dreviny od obyvateľov bytového domu, pri ktorom drevina rastie a z toho dôvodu pokladáme tento podnet za neopodstatnený.
Kto? Referát životného prostredia
Kedy? Október 2019

Daniela Gašparová, referát životného prostredia
29. október 2019

Peter Hanžl

Tak na to treba žiadosť od obyvateľov? OK! Informujem bytové družstvo
18. jún 2020

Ivana Pšeneková

Ako rozmyšlajú ludia ked posadia ihličnatý strom (ale aj listnatý to je jedno) pred okná paneláku. Na učku je takých stromov ďaleko viac čo by sa zišli odstrániť, nakoľko ich majú ľudia skoro v obývačke....
Vo vnúrti účka pri vchodoch sa mi zdá 146 a 145 sú nasadené asi borovice ktorých priemer je skoro 2,5 metra. Stromček posadili teraz dorastá do neuveriteľných rozmerov a iba každy rok zrierajú špicu stromu aby nezasahovala do okien a balkónov.
Posadila to tam jedná aktívna pani čo býva na účku...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania