F.Kapisztóryho-cesta-znečistená

Zodpovednosť za riešenie: Iný subjekt

V riešení
meno
Andrej Guzman 22. februára 2019

Dobry deň, môj podnet sa týka zbytku posypovej zmesi, ktorá sa použila v mrazivom/sneživom období pre bezpečnú premávku motorových vozidiel. Táto poväčšinou (pokiaľ viem posúdiť) ostáva na cestách za krajnicami. Čo zvyšuje prašnosť a tento priestor za krajnicou robí nebezepčným pre cyklistov. Bicyklovanie po tej zmesi prachu a drobného štrku je nebezpečné. A pričom nemáme cyklochodníky, je to jediná možnosť. Bolo by možné tieto zbytky odstrániť a uskladniť pre budúcu sezonu, tak ako sa tomu deje bežne v krajinách, ktoré sú pred nami? Ďakujem.

01. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, mesto nie je správcom vozovky na ulici Kapisztóryho ani nevykonáva údržbu. Cesta patrí do správy SSC.

S pozdravom

Peter Kijaček
sekretariát primátora mesta
Mestský úrad Nové Zámky
01. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Samospráva uviedla, že zodpovedným subjektom je: Slovenska správa ciest
01. marec 2019

Andrej Guzman

Dobrý deň, ďakujem za odpoveď! Takže za komunikáciu s SSC nie sú zodpovední naši volení zástupcovia, ale všetci jednotlivci? Taxes well spent!
02. marec 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet preposielame spoločnosti SSC.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
26. marec 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

SSC vykonáva dočistenie ciest po zimnej údržbe v danej lokalite to je zhruba koncom mesiaca marec.
Tak je to naplánované aj v tomto roku. Prečistenie realizuje vzhľadom na pridelené prostriedky v značne obmedzenom rozsahu spravidla len v intravilánoch. Následne je odovzdávaná na čistenie mestu.

S pozdravom

BC. LENKA SALVIANYOVÁ
kancelária generálneho riaditeľa
Slovenská správa ciest

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania