Dlhá ulica-chodník-neodhrnutý

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

V riešení
meno
Daniel Riziky 08. januára 2019

Vážení, už 5 dní sneží a sídlisko Staré mesto, ulice, Dlhá a Nábr. sv. Cyrila časť Piesky všetky ulice, ešte nevideli odhrnutý ani meter chodníka, ani meter cesty, ani meter odhrnutého mosta! Dane však musíme platiť načas však?!

09. január 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za nahlásenie podnetu.
Vždy sú prioritné trasy liniek MHD, v centre mesta, komunikácie v blízkosti zdravotných stredísk, ako aj materských a základných škôl. Následne je zimná údržba zabezpečovaná na komunikáciách a chodníkoch v sídliskových častiach. V Prievidzi sme na zabezpečenie zimnej údržby nasadili objednanú techniku zo spoločnosti Agrodan Koš. To znamená, okrem našej techniky sme mimoriadne nasadili aj dodatočne objednanú techniku. Je potrebné dodať, že počas zimnej údržby sa cestári snažia eliminovať následky zimného počasia a zabezpečujú zjazdnosť komunikácií. Musíme si uvedomiť, že cesty počas sneženia nebudú v takom stave ako v období mimo zimnej údržby.

Michal Ďureje
hovorca mesta




09. január 2019

Martin

Ziadne komunikacie, hlavne cesty dnes rano neboli odhrnute, nieto este vcera. Ani 1 auto som nevidel na hlavnych usekoch, aby odhrnalo ci cesty alebo chodniky.
Cista katastrofa! V inych mestach ci dedinach valia s udrzbou. Snezi uz par dni a prechadzat cez mesto je ako cez les.
09. január 2019

Daniel Riziky

Ďakujem za odpoveď pán Ďureje.
Ja chápem prioritné záujmy pri zimnej údržbe veľmi dobre, no úprimne nevidím to so zabezpečením prebiehajúcej zimnej sezóny rovnako ako Vy. Nehovorím o tom, že by chodník nebol odhrnutý 24 hodín prípadne dva dni. Hovorím o tom, že neboli odhrnuté chodníky 5 dní! Ku zastávkam MHD, ktorých zjazdnosť liniek je ako hovoríte prioritná, vedú chodníky, po ktorých sa ľudia 5 dní "čaptali" pomedzi bytové domy, o matkách s kočíkmi nehovoriac. Rovnako sa mesto nevysporiadalo so snehom na jednotlivých uliciach sídliska, a to vôbec. Nepísal by som Vám, no v minulosti som nič podobné za posledné roky nevidel. Tento rok však musíte uznať mesto situáciu nezvládlo. Z môjho pohľadu obyvateľa sídliska Dlhá ulica vôbec.
Písal som Vám včera 8.1.2019 večer, do rána 9.1.2019 napadlo ďalších 17 cm snehu... Postrehol som aktivitu s odhŕňaním snehu na jednom chodníku medzi výškovými bytovými domami na ul. Dlhá a bytovými domami na Nábr. sv. Cyrila, ul. Škarvana. Na jednom! Odhrnutý úsek mal cca 150m. Je tam ďalších 3000m chodníkov neodhrnutých. Pracovný stroj už na sídlisku nebol. Rovnako cesty okolo obytných domov uvedených ulíc, neodhrunuté vôbec. Kto určuje, ktoré chodníky je treba odhrnúť a ktoré nie prosím Vás?!
09. január 2019

Vladimír

Keď sú prioritné trasy liniek MHD prečo ešte stále nie sú odrhnute chodníky na ul. Svätopluková. Ďakujem za odpoveď

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania