Ulica J. Palárika-priechod pre chodcov-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Prievidza

Uzavretý
meno
Jana 01. apríla 2020

Dobrý deň, rada by som sa spýtala, či je možné spraviť na Ulici Šafarika prechod pre chodcov ku obchodu CBA? 2 prechody sú pri zakladnej skole, ale oba su robene do schodov a je vela mamiciek s kocikmi, ktore castokrat riskujeme prechod mimo prechodu pre chodcov, nakolko do schodov s kocikom sa ist neda a najblizsi mozny prechod je pri kruhovom objazde... Ďakujem

31. júl 2019

Helena

Ulica J. Palárika-priechod pre chodcov-chýbajúci

Dobrý deň chcela by som upozorniť na chybajuci priechod pre chodcov veľmi ťažko a zle sa tadiaľ prechadza s deťmi a kočíkom.
15. apríl 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vybudovanie priechodu pre chodcov podľa platných STN je pomerne veľkou investíciou, na ktorú nie je sú v súčasnosti vyhradené financie v rozpočte. Potrebu vybudovania priechodu na tomto mieste posúdi „Komisia dopravy, výstavby, územného plánu a životného prostredia“, ktorá následne odporučí, príp. neodporučí zaradiť túto investičnú akciu do rozpočtu. Aj v prípade pozitívneho výsledku, realizácia priechodu je dlhodobý proces – z tohto dôvodu podnet odporúčame označiť ako uzavretý.

Ing. Ján Dolhý
referent pre dopravu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania