Vodorovné značenie - Krajinská cesta+Kollarová

Zodpovednosť za riešenie: Svätý Jur

Vyriešený

Zaslal: Michal, 15. decembra 2017

Dobrý deň prajem MsU,

chcel by som sa touto cestou informovať ohľadom problematiky ktorá tu už bola riešená v minulosti. Križovatka Krajinská-Kollarová je problematická.

Momentálne nejaký inteligent nakreslil dané čiary ako je možné si všimnúť na priloženom obrázku. Kto je zodpovedný za toto nezmyselné riešenie ??? Chorééééééé
Buďte 3-tí v poradí na semafóre pri škole a neprejdete. Pretože, autá vychádzajúce z ulice Kollarová čakajú kým neprejdú všetky vozidlá z Bratislavskej, lebo nie sú schopný vojsť do križovatky a pustiť autá odbočujúce doprava smer Pezinok. Týmto vodorovným značením to ešte skomplikovali.
Zeleným je naznačený smer križovatky, tak ako je možné, že čiary vedú mimo križovatku a vytvárajú nebezpečné situácie - vyznačené žltým.
Odborníci za 50 centov.

18. december 2017

Odpoveď samosprávy

Ďakujem za podnet. "Domaľovanie" čiar bolo realizované správcom cesty II/502 a to Regionálnymi cestami Bratislava na základe schváleného povolenia dopravným inžinierom ODI Pezinok. Tento vodiaci pruh je prerušovaný a je určený pre vozidlá vychádzajúce z Kollárovej ulice odbočujúce smerom na Bratislavu, Tento vodiaci pruh má zamedziť toľko krát opakovaným nárazom a prejazdom cez ostrovček v strede cesty.
Vozidlá vychádzajúce z Kollárovej ulice, odbočujúce na Bratislavu musia dať prednosť vozidlám prichádzajúcim z Bratislavskej ulice a teda tento pruh ich nijako neobmedzuje. Keďže je z oboch strán označený prerušovanou čiarou, vozidlá v prípade potreby môžu z neho v každom mieste vychádzať.

Ing. Šimon Gabura
primátor mesta
18. december 2017

Michal

Máte pocit, že tento podnet je vyriešený ?
p. Primátor, zrejme necestujete touto ulicou, odpoveď ktorú ste zaslal nepovažujem za dostatočnú a hlavne úplne od veci. Sám sa stretávate s tuposťou ľudí a teda ako môžete očakávať, že vodiči budú z pruhu vychádzať :D :D :D. Minulý týždeň som prechádzal z Bratislavskej na Kollárovú a 3 autá sa na mňa vykašlali lebo mali pocit, že majú prednosť tým, že sa nakreslili čiary. Východ z Kollarovej je mätúci a ako som už spomenul, tak vodiči nepustia autá za ním stojace ktoré chcú ísť do PK pretože on má nakreslené čiary doľava do BA a teda neposunie sa ani o meter aby vytvoril priestor. Čo je na tom nepochopiteľné ?????
Tento podnet tu už je tretí krát a staviate sa k tomu ľahostajne, čo ma po nejakom dopravnom inžinierovi ktorý ma na háku keďže tu nejazdí, on nakreslil len to na čo dostal podnet a návrh. Cvičená opica čo sa nezamyslela. máte pocit, že keby boli čiary nakreslené priamo Kollárová-Bratislavská, ako je križovatka orientovaná tak by ľudia neodbočili správne do BA ? Dajte tam betónový stĺp a uvidíte ako si na to rýchlo zvyknú. Vy ale potrebujete vyriešiť opravovanie značky lebo vodiči sú dementi a nepozerajú pred seba, namiesto toho aby sa problém vyriešil do konca a nie provizórne. Stretávam sa s názormi z Jura, že aký mudrlant to tam kreslil lebo majú obdobné problémy.
Ďakujem, že sa "angažujete".

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.