Vysokoškolákov-chodník-výtlk

Zodpovednosť za riešenie: Žilina

V riešení
meno
Roman 07. februára 2019

Chodník pre chodcov v úseku od OC Dubeň (tenisové kurty) po Internáty ŽU (športová hala) je z veľkej časti naklonený po takmer celej jeho dĺžke, s mnohými nerovnosťami. Odporúčam pouvažovať o rozsiahlejšej rekonštrukcii.

11. február 2019

Odpoveď samosprávy

Podnet bol poslaný zodpovedným osobám na riešenie.
Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
12. február 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. Ďakujeme za podnet. Po zimnej údržbe sa vykoná obhliadka jestvujúceho stavu chodníka a pokiaľ sa tam budú nachádzať výtlky, tieto sa opravia. Čo sa týka jeho nového naklopenia, neuvažujeme realizovať takúto úpravu. Mesto Žilina má na údržbu chodníkov vyčlenené určité množstvo finančných prostriedkov a podľa toho realizuje potrebné úpravy.Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
12. február 2019

Roman

Opravenie výtlkov si viem predstaviť. Dúfam však, že za nového vedenia mesta, sa budú opravovať profesionálnejšie a kvalitnejšie. Nie spôsobom, že nasype sa asfaltová drť do výtlku a pracovník si na tom "podupkáva". Horšie s jednoduchou opravou však budú pravdepodobne mnohé nerovnosti (zvlnenie). Naklonenie chodníka je už len to posledné, čo by bolo potrebné možno riešiť, ale po reakcii z MsÚ treba už len dúfať jedine v kvalitne zhotovené provizórium.
16. február 2019

Roman

Detaily úseku 1.
16. február 2019

Roman

Detaily úseku 2.
16. február 2019

Roman

Detaily úseku 3.
22. máj 2019

Roman

Aktuálny stav.
22. máj 2019

Roman

.
03. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň. V súčasnosti sa nebude realizovať oprava uvedeného chodníka. Mesto Žilina.
Kto? Odbor dopravy MsÚ

Martina Žureková, Odbor tlačový a zahraničných vecí, MsÚ Žilina
03. jún 2019

Roman

Aspoň tie veľké výtlky v blízkosti internátov, sa mohli zaradiť do plánu opráv. Uvedeným vyjadrením, ma mesto nepotešilo. Treba len veriť, že rekonštrukcia sa uskutoční ešte v tomto volebnom období. Nie je to pravdepodobne lokalita, kadiaľ prechádzajú kompetentní s kočíkmi, s deťmi... Na druhej strane, asi tento stav väčšine ľudí nevadí, keď som naň upozornil na tomto portáli iba ja. Je mi jasné, že poškodených miest je veľa.Týmto musím vyhodnotenie podnetu iba rešpektovať.
12. júl 2019

Roman

V súčasnosti sa nachádza okolo jedného z kanálov na tomto chodníku prepadnutá časť - diera. Žiadam teda týmto opäť o celkovú rekonštrukciu chodníka od cesty vedúcej k internátom ŽU po križovatku Kaufland, zaradenú do plánu opráv najneskôr v roku 2020. Ďakujem za pochopenie.

Prosím preradiť podnet do kategórie chodník bariérový.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania