Odpad textilného charakteru

Zodpovednosť za riešenie: Zlaté Moravce

Vyriešený

Zaslal: Lucia, 21. januára 2018

Dobrý deň, v meste bolo niekoľko zberných kontajnerov na staré šatstvo (kontajnery patrili súkromnej firme) a dlhodobo sú odstránené. Bude v priebehu roka zasa prístupná možnosť ekologicky odovzdať odevný odpad na nejaké konkrétne miesto? (šatstvo, ktoré je stále zachovalé sa odovzdáva na odbor soc. kurately, ale veci, ktoré sú už opotrebované je nelogické dávať do komunálneho odpadu).

Ďakujem za odpoveď.

02. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň s firmou, ktorá zabezpečovala zber šatstva bola ukončená zmluva. V okolí týchto zberných kontajnerov na šatstvo vznikal neporiadok, pretože neprispôsobivý občania dané oblečenie vybrali z kontajnerov a to, ktoré sa im nehodilo ponechali porozhadzované v ich blízkosti. Šatstvo je možné odovzdať celoročne v pracovných dňoch od 8:00 do 15:00 v Dome služieb, Sládkovičova 1 (pri hornom kostole) pracovníkom terénnej sociálnej práce. Pracovníci prijímajú šatstvo , ktoré je určené na ďalšie použitie ako aj šatstvo, ktoré už nie je možné ďalej využívať ako oblečenie. Toto šatstvo je následne odovzdané externej firme, ktorá zabezpečí jeho ďalšie spracovanie.

Mgr. Marek Horvát
odd. vnútornej správy a služieb občanom
Mestský úrad Zlaté Moravce

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.