Ján Kuciak, Martina Kušnírová ✝ 2018

Psíčkari vo dvore Šmidkeho - Pražská

Zodpovednosť za riešenie: Zvolen

Vyriešený

Zaslal: FeeJay, 10. októbra 2017

Dobrý deň
Dvor medzi Šmidkeho a Pražskou ulicou sa stal rajom psíčkarov, ktorí si tu užívajú pomerne kľudné prostredie, nerešpektujúc detské ihriská (vyznačené žltou). Určite k tomuto stavu prispela celková degenerácia funkcií dvora - legálnym umožnením parkovania, no takisto aj nedostatočné značenie.
Chcel by som poprosiť osadiť dve nové značky "Zákaz vodenia psov" na priamych prístupoch k detským ihriskám (vyznačené červenou bodkou a šípkou) a prípadne zrušiť starú značku (vyznačená krížikom).
Hádam už nebudeme vyberať psie exkrementy z pieskoviska a v zime sa nebudú deti sánkovať na žltom snehu.
Ďakujem.

11. október 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

každý majiteľ psa by si mal byť vedomý svojich práv, ale aj povinností. Okrem zákonov ich upravuje napríklad aj VZN mesta Zvolen č. 74 o podmienkach držania psov na území mesta Zvolen. Tam je vyslovene uvedený zákaz venčenia psov na detských ihriskách či pieskoviskách. Ak preto máte podozrenie na porušovanie zákona či spomenutého VZN, prosím volajte ihneď mestskú políciu, telefónne číslo 159.

PhDr. Martin Svatuška
referent pre styk s verejnosťou
Mesto Zvolen
11. október 2017

FeeJay

Dobrý deň

s tým samozrejme súhlasím. Mestský policajti to už niekoľkokrát kontrolovali, napriek tomu tam nemôžu byť neustále. Napriek tomu si myslím, že takéto osadenie dvoch značiek by v podstate nič nestálo a výrazným spôsobom by upozornilo psíčkarov, že tam je venčenie psov zakázané! Verím, že podstatnú časť z nich by to odradilo.

Je teda možné tie dve značky osadiť?

Ďakujem.
11. október 2017

Jaro

Šmidkeho ulica? Však to je propagácia komunizmu. To je hádam trestné.
12. október 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v priebehu niekoľkých týždňov by malo dôjsť k osadeniu hneď niekoľkých podobných značiek, skontrolujeme aj toto miesto a v prípade potreby značku umiestnime aj tam.

PhDr. Martin Svatuška
referent pre styk s verejnosťou
Mesto Zvolen
13. október 2017

FeeJay

Ďakujem,
Myslím, že keď tu pár minút pobudnete, nemôžete psíčkarov nezbadať.
Aj teraz sa tam jeden prechádza...
04. november 2017

FeeJay

Dobrý deň
Aký je teda záver? Doplníte tie značky, alebo sa zodpovední rozhodli, že to potrebné nie je?
Zatiaľ sa nič neudialo.
09. november 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

značky budú v danom mieste určite osadené. Momentálne sa sumarizujú požiadavky na značky aj ďalších lokalít, následne dôjde k ich umiestneniu.


PhDr. Martin Svatuška
referent pre styk s verejnosťou
Mesto Zvolen
09. november 2017

FeeJay

Ďakujem
04. december 2017

FeeJay

Prešiel ďalší mesiac a už máme sneh. Značky ste samozrejme osadiť nestihli, takže najskôr na jar? ;-)
Ďalšiu zimu budeme mať okolo kopčeka na sánkovanie žltý sneh...
13. december 2017

FeeJay

Dobrý deň
Pozerám, že značky už sú osadené, len škoda, že ste tú značku, naznacenu na obrázku vľavo, nedali priamo k prístupovému chodníku ku ihriskám, ale bokom a dá sa povedať, že ku kontajnerom.
Takto si ju veľa ľudí ani nevšimne...
Asi by bolo dobré, ak by ste ju preložili.

V každom prípade ďakujem. A osobne sa postarám o doplnenie informácie o zákaze do všetkých okolitých vchodov, odkiaľ pochádza gro psíčkarov.

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.