M. Marečka-chodník-znečistený

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Devínska Nová Ves

Uzavretý
meno
Miša 17. novembra 2020

Na chodníku pri bytovke M. Marečka 1 až 3 sa každú chvíľu objavujú exkrementy od psa.

24. február 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v zmysle platnej legislatívy SR každý, kto psa vedie po verejnom priestranstve, je povinný mať pri sebe vhodný obal na odstránenie psích výkalov a psie výkaly z verejného priestranstva bezodkladne odstrániť. Obal s výkalmi po uzavretí vhodiť do zbernej nádoby na psie tuhé výkaly označenej vyobrazením psa, prípadne nádoby na komunálny odpad. V prípade, ak ste svedkom takéhoto nekonania, prosím o kontaktovanie Mestskej polície, ktorá má v kompetencii vykonávanie tejto kontroly.

Mgr. Erika Labašková
referent organizačných vecí a podnikateľských činností
Mestská časť Bratislava-Devínska Nová Ves

Ing. Helena Jankovičová Kováčová
Vedúca oddelenia IT, MČ Ba-DNV
24. február 2021

Silvia Vilhanová

Dobrý deň,

ďakujeme za odpoveď, podnet uzatváram.

S pozdravom,

Silvia Vilhanová,
admin pre DNV
(bratislava8@odkazprestarostu.sk)
01. marec 2021

Roman

Situacia sa opakuje pravidelne, tu mestska policia nepomoze, nebudu tam stat cele dni a cakat.. Na co mame dohladove centrum ktore by to mohlo vypatrat?
01. marec 2021

Miša

V zmysle čl.6 VZN č. 5/2020 mč.DNV za kontrolu dodržiavania povinností súvisiacich so znečisťovaním verejného priestranstva tuhými výkalmi psov, sú zodpovední aj poverení zamestnanci MČ Bratislava-Devínska Nová Ves.

Žiadam samosprávu, aby zverejnila mená týchto poverených zamestnancov, kontakty na nich, a spôsob vykonávania kontroly, ktorý v tejto veci realizujú.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania