Stromová-Nesprávny orez

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 18. júla 2021

V piatok v parčíku na rohu Stromovej a Bárdošovej orezávali kríky. Úplne zbesilo. Na kríkoch urobili radikálny rez, ktorý sa robí na jar pred vyrašením nových výhonkov. Namiesto toho, aby zrezali len tie konáre, ktoré presahujú tvar kríkov, konáre rezali do hĺbky. Odrezali takmer všetky konáre, na ktorých boli nasadené plody / bobule. Vyzerá to strašne. Čiastočne sa to zarastie až na jar. Je to úplne jasné, že sa o zeleň starajú ľudia, ktorí tomu vôbec nerozumejú. Vedia akurát to, kam sa má naliať benzín do tých ich ničiacich strojov ..... Potrebné preškoliť ! Všetky "rozumné" mestá v EU sadia vo verejnom priestore kríky, ktoré na jar kvitnú (kvôli hmyzu) a na jeseň majú plody (kvôli vtáctvu). A vedia sa o nestarať. Kedy sa konečne zaradíme medzi ne ?

18. júl 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Hlavné mesto SR Bratislava
02. august 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

S pozdravom,

Barbora Kmeťová
Odkaz pre starostu
odkaz@institutsgi.sk
03. august 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali kompetentné oddelenie, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom,
Kto? Oddelennie tvorby mestskej zelene

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania