Mierová-vandalizmus-rušenie nočného pokoja

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Uzavretý
meno
Petra 31. júla 2021

Zdravim, byvam na Mierovej hned vedla skoly.... Moja otazka znie ci by bolo mozne uzamykat areal zakladnej skoly vo vecernych hodinach.... Posledne mesiace sa tam zacali schadzat rozne individua, ktore tam priamo v areali skoly piju alkohol, po nociach hulakaju, rusia nocny klud, a pravdepodobne tam riesia aj drogy... Je totalne nemyslitelne aby sa v priestore urcenom detom dialo nieco taketo. Okrem toho som priamo z balkona videla ako sa niektori z nich snazia znicit nove preliezacky a hojdu sa pokusili vytrhnut zo zeme. Az ked som na nich zacala kricat ze zavolam policiu prestali. Preto by bolo viac nez vhodne AREAL SKOLY vecer zamykat aby sa tam toto nedialo. Aby to bola chranena oblast urce a detickam. Dakujem za odpoved

31. júl 2021

Peter

A pritom stačilo zavolať na Mestskú políciu...
31. júl 2021

PETRA

Peter, ale tym ze su tam asi 3-4 rozne vychody myslis ze tam budu ti smardi cakat na policiu? Ved uvidia auto a utecu, a policia bude mat zbytocny vyjazd..... Toto treba riesit tak, nech ich odradi sem chodit... Jednorazovo zavolana hliadka nic neriesi
01. august 2021

somár rámos

Hej ,MP , sedia ako na tŕní, čakajú na telefonat ,a okamžite ako ruská raketa vyrážajú do akcie
06. august 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

preveríme situáciu a budeme Vás informovať.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
13. august 2021

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

areál ZŠ Mierová sa nezamyká, ani vo dne, ani na noc.
Do areálu sú tri vchody:
- bránička z Prievozskej /pri zástavke 212/, nemá zámok, ani visiaci zámok
- bránička z boku z Kladnianskej, nemá zámok, ani visiaci zámok
- brána a malá bránka od Starých záhrad, veľká brána zamknutá - otvára sa len pri dovoze tovaru napr. do jedálne.
malá bránka niekedy je zamknutá, niekedy nie, väčšinou nie


Skúsenosti do zamykaním nie sú najlepšie. Výrastkovia a vandali vstupujúci cez ploty do areálu nedovolene poničili viac, rozoberali časti sieťového plotu a podobne. Obyvatelia sú zvyknutí na využívanie areálu, najmä matky s malými deťmi a športujúci občania. Aj zo strany obce je záujem, aby obyvatelia lokality areál využívali. Myslíme si, že zamykanie by neprinieslo očakávaný výsledok.
Okrem iného, ani oplotenie areálu nie je neprekonateľnou prekážkou. Plot okolo školy je veľmi ľahko preskočiteľný, nevidím to ako prekážku pre zgrupovanie asociálov.
Spolupracuje sa s políciou, aby venovala ochrane areálu zvýšenú pozornosť najmä v neskorších hodinách.

Komunikačné oddelenie
Miestny úrad Ružinov
V prípade ďalších podnetov alebo otázok nás môžete kontaktovať na podnety@ruzinov.sk.
Ďakujeme
14. august 2021

PETRA

Nech areal vyuziva pocas dna kto len chce......tu sa bavime o ruseni nocneho kludu od 22.00 a neskor.... a v noci nevidim dovod aby nebol areal uzamknuty...... Ale evidentne je lepsie nerobit NIC ako nieco 🤮🤮🤮 dost hanba a marne nadeje.... Slovenska klasika... Nezabudnite sadit stromy a skutocne problemy a diskomfort ludi prehliadat....

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania