Dokončené ostrovčeky?

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený

Zaslal: Peter, 30. decembra 2017 Odoslané z mobilnej aplikácie

Tieto ostrovčeky a chodníky prerábali na bezbarierové no momentálne tu už dlhší čas nikto nepracuje a mám pocit že už sa aj skončilo. Ako dokončená stavba mi to nepripadá. Nedokončené chodníky, na ostrovčeku je schod kde si človek môže vytknúť nohu alebo zakopnúť. Že by takto vyzeral opravený dokončený obrubník to som tiež dávno nevidel.

31. december 2017

Nace

Kto môže niečo také spraviť?? V akej krajine to žijem? Nie, nie, toto je neskutočne skutočné, toto spraviť tak chodím do konca života kanálom.
01. január 2018

cestár

Vážení Peter a Nace, takto sa hospodári s daňami občanov. Toto je výsledok činnosti odborníkov hlavného mesta pod vedením "nezávislého" primátora Nesrovnala a kvality pracovníkov magistrátu pod vedením riaditeľa magistrátu pána Marušku. Absolútny amaterizmus a arogancia moci, myslia si, že keď vyhráš volby, môžeš všetko. Za toto by mali isť na škodovú komusiu a do 24 hodím by mali dostať výpoveď za hrubé porušovanie pracovnej disciplíny s ďaklším vyvodením trestno právnej zodpovednosti za hospárenie s majetkom mesta - čiže všetkých občanov. . Želám Vám veľa úspechov a tvorivých síl v Novom roku 2018 a taktiež všetkým slušným občanom, ktorým záleži na rozvoji hlavného mesta SR Bratislavy, len sa treba rýchlo a čím skôr zbaviť týchto samozvaných odborníkov.
01. január 2018

cestár

Peter, prosím Vás, kde presne, na ktorej ceste sú tie novo realizované ostorvčeky? Ďakujem.
01. január 2018

Peter

Ostrovčeky boli realizované na križovatke Rusovská cesta, Hálova.
01. január 2018

cestár

Peter, veľmi pekne ďakujem, tento týždeň sa tam pôjdem pozrieť a vyjadrím sa, lebo sa mi zdá, že je tam kopec fušeriny.
02. január 2018

Stefan

Ahojte, je to blízko odo mna. realita je 10 x horšia ako ilustrujú priložené fotky. Tie obrubníky su uplne nedborne uložene. Asfalt (nový) je tak krivý, že tam budu 6 cm mláky na nom. Je tam mix 5 druhov obrubníkov. Nechápem, že nespravili ostrovčeky nanovo ale to len lepili. cele to tam vyzera otrasne. Predtým to aspon bolo esteticky krajšie. teraz je to jeden velky grc.
02. január 2018

Martin Nýdr

Je to hnus! Diletantská robota! A to nevravím, že na jednom z ostrovčekov chýba stožiar verejného osvetlenia taký trojramenný ako je na protiľahlej strane, keďže bol havarovaný a kábel v zemi zaspojkovaný pred rokom 1997, tak sa nedostal do stavu a nikto ho nedoplnil a na križovatke je tma! Teraz bola šanca, ale zase sme ju premárnili! :-(
02. január 2018

Michal Haman

A plus to vodorovné značenie je potrebné upraviť, teraz nejak nesedí upravenými cestičkami, po ktorých majú ľudia chodiť
02. január 2018

Obyčajný Občan

normálne to nahlásiť na políciu
02. január 2018

cestár

Obyčajný Občan, prvá otázka znie, na akú píciu? Druhá, už ste videli v tomto štáte a meste, čo vyriešili? Lensa opýtam, ako postupuje vyšetrovanie ukradných petičných hárkov proti hazardu na hlavnom meste?
13. január 2018

Peter

wow. Za toto by mala zodpovedná osoba prísť o prácu. Je to naozaj neuveriteľné čo sa v tomto štáte deje a akceptuje nami obyvateľmi :(
13. január 2018

Stefan

Halo magistrat!!!! Cakame na vyjadrenie.
16. január 2018

Peter

Dokončené ostrovčeky? 2

Odkaz z 30.12.2017 ešte raz. Možno si samospráva nevšimla tento podnet.
Tieto ostrovčeky a chodníky prerábali na bezbarierové no momentálne tu už dlhší čas nikto nepracuje a mám pocit že už sa aj skončilo. Ako dokončená stavba mi to nepripadá. Nedokončené chodníky, na ostrovčeku je schod kde si človek môže vytknúť nohu alebo zakopnúť. Že by takto vyzeral opravený dokončený obrubník to som tiež dávno nevidel.
16. január 2018

Michal Haman

Podnet som včera opäť preposlal na Magistrát.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
06. február 2018

D.Daniela

stav nezmeneny, 6.2.2018!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
06. február 2018

Stefan

Na magistrate na to doslovne kaslu. Vyfakturovali to podla mna na 99%. Darmo to bude admin preposielat opät na magistrat. Akurat mu to bude trapne. Chudaci admini, ked musia na tieto obrazky pozerat denne.
13. marec 2018

Viera

Nedokonceny chodnik

Nedokonceny chodnik - nevhdodny pre imobilnych
16. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Postúpili sme ho na príslušné útvary Magistrátu hl. mesta, ktoré sa mu budú venovať.

S pozdravom Oddelenie vzťahov s verejnosťou. Hlavné mesto SR Bratislava.
19. marec 2018

cestár

Vážení občania, toto je úkažkou totálnej neodbornosti, lajdáctva, arogancie, plytvania finančných prostriedkov občanov a nehospdárneho spravovania veci verejných. Toto je skutočne možné len v banánovej republike." Nezávislý" primátor pán Nesrovnal sa vychvaluje zrealizovanými 200 bezbarierovými priechodmi. Toto je ukážkou európskeho mesta. Toto je ukážkou, že už nás predbehli aj Rumuni. Doproručujem pánovi primátorvi, pánovi riaditeľovi magistrátu, starostovi Bajanovi a všetkým poslancom MČ Petržalka aby si to šli prezrieť či takto sa hospodári s peniazmi občanov. Všetko rozbité a nič nedokončené a super, že na bezbarierovom priechode vyrobili schod, čo je vidno z foto dokumentácie. Tí, ktorí to realizovali mali aspom po 2 promile v krvi, lebo toto ani nedoštudovaný robotník nevyprodukuje. Handa všetkým vo vedení mesta Bratislavy.
17. apríl 2018

Jerome

Výtlky a nedokončené chodníky

nové priechdy nedokončené od jesene 2017 a výtlky a jama na chodníku pri Doggie školke Wolkrova
26. apríl 2018

Jerome

Nedokončené chodníky pri semaforoch

Ďalšie nedokončené chodníky pri semaforoch, Rusovská -Hálova - smer Nam.hraničiarov
26. apríl 2018

Michal Bordáč

Toto mi prislo na FB: Dobrý deň, pán Bordáč. Verím, že už nie dlho. Podľa info, ktoré som dostal by mal zhotoviteľ stavby v priebehu najbližších dní dať veci do poriadku a ukončiť stavebné práce v križovatke vrátane vodorovného a zvislého dopravného značenia.
30. apríl 2018

Štefan

Nedokončený prechod pre chodcov križovatka Rusovska cesta

V novembry 2017 sa opravoval prechod pre chodcov na Rusovskej ceste (pred nadjazdom, spajajuci ulice Halova a Belinskeho s Wolkrovou). Opravu doteraz nedokoncili, nakolko prechody nenapojili na existujuce chodniky. Medzi prechodmi a chodnikmi su na vsetkych stranach medzery a diery, ake je vidno aj na fotke. Prechod cez cestu je tak najma pre rodicov s kocikmi a handikepovanych ludi snad este tazsi ako za povodneho stavu pred opravou.
01. máj 2018

Stefan

n tych fotkach je uz jesen, zima a jar. Uz chýba posledné ročné obdobie a to leto. šiel som okolo e a je to ešte horšie ako na fotkách.
25. máj 2018

Peter Oravec

Sfušovaná oprava chodníkov na križovatke Rusovskej s Hálovou

Oprava chodníkov a ník na križovatke Rusovskej s Hálovou bola urobená fušersky (ponechaný rozbitý asfalt a betón, nedokončené obrubníky, nedosiahnuté hrany...) a okrem toho sa už rozpadáva aj to, čo bolo urobené (a to ešte nebola od opravy zima). Asi to lepili lepidlom na papier. Prosím o reklamáciu a o poriadnu opravu.
25. máj 2018

Michal Haman

Zdravím Peter, preposlal som Vašu aktualizáciu samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
28. máj 2018

Peter Oravec

Ďakujem, pán Haman. Divné mi je iba to, že som nedostal notifikáciu, že môj podnet bol zaradený pod starší podnet. So zaradením súhlasím, len tá notifikácia mi akosi chýba. Ďakujem.
28. máj 2018

Michal Haman

Skúsim zistiť, kde môže byť problém v systéme.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
28. máj 2018

Odkaz pre starostu

Dobrý deň, pán Oravec,

skúsili ste prosím pozrieť aj "inú poštu" a spam?

Notifikácia sa mohla ocitnúť tam.

Vďaka,

s pozdravom

Martin Kollárik
martin.kollarik@odkazprestarostu.sk
28. máj 2018

Peter Oravec

Dobrý deň,
pozrel som všade, nikde nič. Však nevadí, hlavne, že je to zverejnené. S pozdravom
P.O.
29. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
16. júl 2018

Michal Oravec

Perú prachy:

...opravu križovatky Rusovská cesta - Hálova (uzatvorený výjazd a vjazd na Panónsku cestu)...

https://imhd.sk/ba/doc/sk/17624/Docasna-zmena-v-obsluhe-zastavok-Halova-Jungmannova-a-Dvory-16-27-7-2018
22. august 2018

Peter Oravec

Oprava chodníkov a ník na križovatke Rusovskej s Hálovou bola urobená fušersky (ponechaný rozbitý asfalt a betón, nedokončené obrubníky, nedosiahnuté hrany...) a okrem toho sa už rozpadáva aj to, čo bolo urobené (a to ešte nebola od opravy zima). Asi to lepili lepidlom na papier. Prosím o reklamáciu a o poriadnu opravu.
22. august 2018

Peter Oravec

Oprava chodníkov a ník na križovatke Rusovskej s Hálovou bola urobená fušersky (ponechaný rozbitý asfalt a betón, nedokončené obrubníky, nedosiahnuté hrany...) a okrem toho sa už rozpadáva aj to, čo bolo urobené (a to ešte nebola od opravy zima). Asi to lepili lepidlom na papier. Prosím o reklamáciu a o poriadnu opravu.
22. august 2018

Peter Oravec

Oprava chodníkov a ník na križovatke Rusovskej s Hálovou bola urobená fušersky (ponechaný rozbitý asfalt a betón, nedokončené obrubníky, nedotiahnuté hrany, nevyspárované medzery...) a okrem toho sa už rozpadáva aj to, čo bolo urobené (a to ešte nebola od opravy zima). Asi to lepili lepidlom na papier. Prosím o reklamáciu a o poriadnu opravu.
22. august 2018

Peter Oravec

Oprava chodníkov a ník na križovatke Rusovskej s Hálovou bola urobená fušersky (ponechaný rozbitý asfalt a betón, nedokončené obrubníky, nedotiahnuté hrany, nevyspárované medzery...) a okrem toho sa už rozpadáva aj to, čo bolo urobené (a to ešte nebola od opravy zima). Asi to lepili lepidlom na papier. Prosím o reklamáciu a o poriadnu opravu.
22. august 2018

Peter Oravec

Oprava chodníkov a ník na križovatke Rusovskej s Hálovou bola urobená fušersky (ponechaný rozbitý asfalt a betón, nedokončené obrubníky, nedotiahnuté hrany, nevyspárované medzery...) a okrem toho sa už rozpadáva aj to, čo bolo urobené (a to ešte nebola od opravy zima). Asi to lepili lepidlom na papier. Prosím o reklamáciu a o poriadnu opravu.
23. august 2018

Stefan

Prosim preposlať asi opät na magistrát, a najlepšie by bolo, keby sa tu prisiel Ivo odfotiť. lebo zjavne nemaju stavebný dozor! Takto sa plytvá z našich daní. Treba vyvodiť zodpovednosť čím skor!
28. august 2018

Michal Haman

Opäť som preposlal Magitrátu so žiadosťou o vyjadrenie.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
28. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

podnet bol opätovne postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


S pozdravom Oddelenie vzťahov s verejnosťou, Hlavné mesto SR Bratislava.
02. september 2018

František Brliť

Nekvalitná práca na realizácii bezbariérových prechodov

Nedávno boli zrealizované bezbariérové prechody v križovatke Rusovská cesta - Hálova. Stavba bola realizovaná dokonca podľa projektovej dokumentácie. Práce však vykazujú vysoký stupeň nekvality: nedotiahnuté obrubníky na styku dvoch obrubníkov, miestami dlažba vyčnieva nad povrch aj 2 cm, niekde je kúsok dobetónovaný betónom pochybnej kvality, niekde vyrastá burina, alebo zostala stará burina, niekde je asfalt dovedený ku trávnatej ploche bez obruby atď. Celkovo nekvalitná práca. Niekto ale túto prácu kontroloval a niekto ju aj prevzal.
Urobí investor alebo správca nápravu a bude reklamovať nekvalitu? Kto je zodpovedný za prevzatie projektovej dokumentácie, ak tá obsahovala riešenia, ktoré sú v skutočnosti zrealizované? Kto je zodpovedný za "nekontrolu" realizácie a za prevzatie prác?

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.