Rozkopávky chodníka bez adekvátnej náhrady

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Roman Mihalik 04. júla 2018

Stavebník rozkopávkami urobil chodník pre chodcov nebezpečný (neadekvátne označené vykopávky, prípadne rovno jamy, jamy prekryté nezabezpečenou doskou, ktorá sa pod chodcom prehýba) a pre vozíčkárov/rodičov s kočíkmi nepriechodný, kedže sa už nedá ani vstúpiť na vozovku - bola odfrézovaná. Navyše stavebník poškodil chodník tak, že trčia z neho dlaždice.
Keďže Staré Mesto dostalo podnet už 20.6. a do dnešného dňa nebolo schopné situáciu vyriešiť, žiadam o bezodkladné riešenie vzniknutého stavu.

12. júl 2018

Odpoveď samosprávy

dobry den,
chodnik je kompletne rozkopany, resp. jeho vacsia cast bola uplne odstranena stavebnikom. Podla posudenia stavu na mieste, vzhladom na komplexnost a objem stavebnych prac je nutne prechadzat cez ulicu iba druhou stranou. Podnet s fotodokumentaciou je z dni, kedy este nebolo zjavne, ze stavebnik bude chodnik odstranovat cely.

s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
12. júl 2018

Roman Mihalik

Nikde nie je značná obchádzková trasa a ak myslíte druhou stranou, tak tá je nepriechodná pre imobilných a s kočkíkom tiež, vzhľadom na jej stav a aj blokovanie dodávkami. Prosím o riešenie stavu na druhej strane chodníka
12. júl 2018

Roman Mihalik

Tadiaľto máme obchádzať chodník?
12. júl 2018

Roman Mihalik

Stav z 10.7. Toto je čo? Choďte sa tam pozrieť a nerozhodujte od stola.
24. júl 2018

Roman Mihalik

Takže na betónovom podstavci pribudla značka.
Chodník je často blokovaný stavebnými vozidlami, bez možnosti akejkoľvek bezpečnej obchádzky, čo núti chodcov vstupovať na komunikáciu.
Žiadam preto o bezodkladné riešenie situácie.
Navrhujem kvetináče a kužely posunúť na obrubník, čím sa zamedzí parkovaniu a spriechodní sa chodník. Zároveň je potrebné v nepriechodných úsekoch urobiť aspoň dočasné opravy aby bol chodník priechodný aj pre vozíčkarov a kočíky.
Prosím admina o preposlanie na kompetentný orgán. Predpokladám, že to bude Magistrát, keďže parcela 21844/2 patrí jemu.
30. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
12. november 2018

Roman Mihalik

Tak obe strany ulice sú pre peších označené zákazom vstupu bez akejkoľvek obchádzkovej trasy. Ako je toto možné?
14. november 2018

Roman Mihalik

Prosím opätovne poslať samospráve
15. marec 2019

Martin Uváček

Situácia na mieste už vyzerá inak. Chodník je asfaltový, poškodená dlažba zmizla a myslím že je dostatočne priechodný aj pre vozíčkarov.
19. marec 2019

Roman Mihalik

Áno, to už nie je ten chodník, ale nový. Na križovatke Košická je však stále bariérový s obrubnikmi kde sa tvoria mláky. Chýba mu jedna vrstva asfaltu.
18. júl 2019

Roman Mihalik

Ako bol podnet vyriešený? Aké kroky boli vyvodené voči staviteľovi? Prosím o preposlanie samospráve, ďakujem
02. august 2019

Roman Mihalik

Prosím uzavrite tento podnet, magistrát úplne zlyhal, nechal to vyhniť a ani neodpovedá na otázky.
06. august 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý den,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
07. august 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
28. máj 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mrzí nás, že odpovedáme až teraz. Oddelenie správy komunikácií uviedlo, že aktuálnu situáciu preveria a zabezpečia nápravu.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania