Húščavova-trávnatá plocha-nepokosená

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

Vyriešený
meno
Eva Bachratá 12. apríla 2019

Dobrý deň, prosím Vás kedy sa začne kosiť?V iných mestských častiach už začali s kosbou.Sme celá rodina alergici a na Húščavovej,Lipského je už hustá a vysoká tráva.Ďakujem za pochopenie.

29. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Kosenie trávnatých plôch v Dúbravke bolo zahájené už minulý týždeň a bude pokračovať ešte aj v máji vzhľadom na rozlohu Dúbravky. Kosenie vždy prebieha postupne po jednotlivých častiach, tzv. obvodoch. Prehľad o kosení tradične ešte viac komplikuje skutočnosť, že niektoré zelené plochy v Dúbravke sú v správe magistrátu a niektoré v správe našej mestskej časti, pričom každý z nás má svojich dodávateľov a nie je možné sa vždy úplne koordinovať. Samozrejme, že postupne budú pokosené všetky obvody a teda aj bezprostredné okolie Vášho bydliska.
Kto? oddelenie životného prostredia

Rastislav Bagar, prednosta MÚ Dúbravka
14. máj 2019

Jana

tráva bývala v minulých rokoch o takomto čase už 2x pokosená - s kosením v Dúbravke sa zvyčajne v tejto časti začínalo, od Harmincovej sa potom postupovalo do medzibloku (spol. FC KRA), tento rok ešte nebola kosená ani raz - trávy idú kvitnúť, alergikom bude spôsobovať problémy.
Podľa katastra patrí plocha v mestu, ale tí sa k tomu stavajú extrémne pasívne - na telef. výzvu o pokosenie danej plochy pracovníčka z magistrátu len uviedla že sa do 30 dní vyjadia či im to patrí - dovtedy budú trávy v plnom kvete.
Prosíme o riešenie patovej situácie.
14. máj 2019

Jana

upresňujem údaje - ide o parcelu č. 2724/3, aktuálne je vlastník neevidovaný, v minulosti bolo uvedené - hl.mesto SR Bratislava (nezverené mč Dúbravka) - podľa údajov z r. 2017 obdržaných z priamo magistrátu.
14. máj 2019

Jana

podľa registra E sú v uvedenej časti viaceré úseky vo vlastníctve súkromých osôb (aj mimo EU) , niektoré sú stále Hl.m.SR Ba. Alergikom tieto spory mesta a mestských častí o správu územia (a otázku kto má platiť kosenie v danej oblasti - keď pribudli náklady na zimnú službu) vôbec neprospievajú.
18. jún 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

kosenie obvodu 202 prebehlo v uplynulých týždňoch a aktuálne postupuje celou Dúbravkou.

S pozdravom

Ing. Mária Smiešková
odd. životného prostredia
18. jún 2019

Alena

Nestačí kosiť, treba pokosenú trávu aj odpratať. Keby prišla búrka alebo silný dážď, tak to zapchá kanále a bude tu zas potopa ako pred rokmi.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania