Gercenova-Zeleň a životné prostredie-iné

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Katarína Baková 12. apríla 2019

Psie exkrementy vsade na travnatych plochach. Nie je mozne pustit deti na ziadny travnik.

15. apríl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za podnet.
Každý majiteľ a ten, kto psa vedie, je povinný po svojom psovi odstraňovať exkrementy. V súčasnosti sú koše na psie exkrementy osadené v celej Petržalke v celkovom počte 230 kusov. Firma, s ktorou má mestská časť podpísanú zmluvu, dvakrát týždenne (utorok, piatok) vysýpa koše a dopĺňa novými 50-timi vreckami. Okrem toho každý majiteľ psa, ktorého má evidovaného v Mestskej časti Bratislava – Petržalka a má za neho uhradenú daň, si môže bezplatne 1x ročne na Miestnom úrade Petržalka vyzdvihnúť 350 ks sáčkov, takže si myslíme, že problém nebude v sáčkoch, ale skôr v samotných psíčkaroch a ich neochote rešpektovať platné právne prepisy. Majiteľovi psa, ktorý neodstráni bezprostredne výkaly, ktorými pes znečistil verejné priestranstvo, hrozí pokuta vo výške do 65 eur. Dodržiavanie nariadení kontroluje mestská polícia, ktorá aj udeľuje pokuty, no dokázať vinu v tomto prípade je veľmi náročné.

Riešením problému s nezodpovednými psíčkarmi by bolo určite sprísnenie zákona o chove psov a takisto možnosť odoberania DNA vzoriek, na základe ktorých by sme vedeli identifikovať ktorému psovi patrí exkrement. Toto nariadenie by však muselo byť schválené na celoslovenskej úrovni, aby platilo aj v praxi.



MÚ BA - Petržalka
15. apríl 2019

Katarína Baková

Samozrejme ze je to nezodpovednost psickarov. Preto je nutne prijat opatrenia a riesit to. Riesenie ste popisali, treba to vsak riesit. Sucasny stav - hrozba pokuty nie je riesenim, kedze sa nevyberaju. Alebo sa mylim? Kolko pokut sa udelilo v petrzalke za posledny rok?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania