Ružinovská-priechod pre chodcov-chýbajúci

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
Lucia 09. mája 2019

Na odbočke z Ružinovskej k nemocnici a zimnému štadiónu nie je vyznačený priechod pre chodcov. Je to dosť nebezpečné miesto s rušnou premávkou, kde vodiči často nerešpektujú chodcov, situáciu komplikuje aj samotná dĺžka pomyselného priechodu, čo má za následok to, že "púšťajú" častejšie chodci autá než naopak.

10. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Sekciu dopravy, ktorá sa ním už zaoberá.

S pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. júl 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

cez prístupovú komunikáciu k Nemocnici Ružinov a k zimnému štadiónu nie je v súčasnosti zámerne vyznačený priechod pre chodcov. Táto komunikácia je využívaná vozidlami záchrannej služby, ktoré sú vozidlami s právom prednostnej jazdy. Nevyznačenie predmetného priechodu pre chodcov neznamená, že chodec tadiaľ nemôže prechádzať, len musí zvýšiť opatrnosť. Prevláda názor, že ak by bol priechod vyznačený, chodec by počítal s tým, že vodič je povinný mu dať na priechode prednosť, čo by mohlo viesť k nebezpečným situáciám zo strany vyššie uvedených vozidiel.
Ako doplňujúcu informáciu uvádzame, že Univerzitná nemocnica Ružinov (UNR) pracuje na príprave rekonštrukcie existujúcej stavby, v rámci ktorej je aj návrh dopravnej koncepcie. Súčasťou návrhu upraviť a zvýšiť parkovacie kapacity UNR je riešenie cyklochodníka, chodníka pre peších a preriešenie súčasných vjazdov a výjazdov z/na Ružinovskú.

S pozdravom


Oddelenie dopravného inžinierstva
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.